Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Hvor gjør dere av hunden mens dere spiser?

Og når dere har gjester og skal spise?

Har dere den på eget rom osv?

Skrevet
Hvor gjør dere av hunden mens dere spiser?

Og når dere har gjester og skal spise?

Har dere den på eget rom osv?

På gulvet :D Hun går hvor hun vil. Har aldri fått mat ved bordet, så hun tigger ikke. Ligger bare og slapper av, eller leker seg.

Skrevet
Hvor gjør dere av hunden mens dere spiser?

Og når dere har gjester og skal spise?

Har dere den på eget rom osv?

Når vi spiser så ligger Goshi inne på stuen. Og når vi har gjester og skal spise så ligger hun på stuen da og. Hun vet at det er strengt forbudt å tigge.

Skrevet

Som oftest legger hun seg under spisebordet, eller så går hun ute på kjøkkenet for å se om vi har glemt av noe mat på benkene.

Hvis hun blir alt for overivrig når vi får gjester hender det at vi setter henne ned i bingen hennes (som hun ligger i om natten og når hun er hjemme alene).

Skrevet

Enten så ligger tussi heeelt inni et hjørne (så langt inn mot veggen som mulig) på kjøkkenet, heller så ligger hun i stua... kommer ann på hva hun føler får...

Skrevet

når vi spiser så må hundene pent finne seg i at vi vil ha fred for tigging så da må de ut på rommet sitt å være(spesielt hvis vi har besøk) :wink: .

Skrevet

Vel... Nå rekker jo Mona godt over stuebordet som er lite og rundt, så skal vi spise der, så må hun enten bare holde seg unna om hun klarer det, eller sove.. hehe.. Men kjøkkenbordet er fremdeles høyt nok :D Hun tigger ikke da, har jo aldri fått noe fra et bord.

Skrevet

Eso går også hvor han vil hen. Har aldri tigget ved matbordet, siden han aldri har fått mat derifra.

Som oftest så ligger han på kjøkkengulvet å ser på oss, er på stua å leker, eller ligger å sover når vi spiser.

Skrevet

Tini er jo en matmoms da. Hun har aldri fått mat fra boret men sniker seg bortom å tigger. Prøver å lære henn å ikke gjøre det. Hun er flink noen ganger. Når vi har gjester så prøver jeg først. Tigger hun for mye er hun i buret eller på et av rommene!

Guest Vicky
Skrevet

Vicky spiser i stua eller på kjøkkenet. Hun er like verdig som et menneske, så jeg har henne der hvor vi er :D

Skrevet

Diego er på kjøkkenet med oss. Eller han er der han vil være.

Han tigger egentligt ikke.. Sitter å ser på deg i 2-3 minutter før han finner ut at han ikke får noe, så går han og legger seg..

Feiret bursdagen til mor mi og meg på søndag.

Og når vi skulle spise ba tanten min om at jeg skulle ta Diego på gangen.. Ble faktisk ganske fornærmet da.. :)

Han er jo bare valp, også tigger han tross alt ikke.

Hun har hund selv. (eller typen hennes) En engelsk setter.

Dere syns sikkert det ikke er noe å bli fornærmet over, men jeg ble det.

og har aldri likt hu tanten min uanz. Var jo min bursdag og.

Men det endte alså opp med han på gangen, og jeg sur.. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...