Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som pleier å gå gode lange turer hverdag...


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Nå om dagen er det utrolig varmt og mine hunder er ihvertfall helt utslått.. Jeg pleier alltid å gå gode laange turer hverdag.. Men nå som det er så varmt har jeg ikke gått så lange turer.. bare sånne bæsje tisse turer..

Men jeg går alltid gode turer på kvelden, etter kl 22.00

Går dere lange turer midt på dagen ?

Eller venter dere til kvelden?

Litt nysgjerrig :);)

Skrevet

Nei vi går ikke så lange skogturer når det er på det varmeste. Pito blir helt utslått og det gjør jeg også.

Skrevet

Hvilken varme? Den som befant seg i Trøndelag i 3 dager, og har forsvunnet på mystisk vis? <_<

Nei, jeg pleier ikke å gå lange turer i varmen, det orker hverken jeg eller hundene.. Men når det er svalt og behagelig, enten på morgenen eller kvelden, da kan vi nok ta oss en god tur ja.. De gangene det er varmt.. hehe

Skrevet

Jeg tar en lang tur på morgenen eller kvelden. Hun får løpe rundt i hagen et par timer hver dag så hun får nok mosjon selv om det er varmt. Hvis vi går på tur midt på dagen legger hun seg bare ned med en gang vi finner skygge og nekter å gå videre, så da er det like greit at hun får løpt fra seg i hagen.

Skrevet

Når det er varmt og skoledager, får hun turer hvor vi begge sløver. Ofte går vi opp og ned en dal hvor det er en bekk hun kan bade i (selv om den stinker kloakk), den turen tar ca en og en halv time eller noe sånt.

I sommerferien går vi langtur på kvelden/natta og korte lufteturer på dagen. Det samme gjelder lydighetstrening.

Skrevet

Går ikke tur i varmen nå, nei. Det er jo dyremishandling å gå tur med den hunden med en gang det er over 20 grader, hun henger i båndet og ser klar ut til å dø når som helst. Skal jeg gå tur så må det bli sent på kvelden! :)

Skrevet

Jeg går ikke langturer i varmen nei. Både jeg og hunden er helt slått ut, og ingen av oss orker og gå på langtur. På kvelden går jeg ganske lange turer, vi pleier gå opp til skogen og inn til et vann, her svømmer begge tvers over ca. 100 m en vei og tilbake igjen :)

Skrevet

Er jo ikke så veldig varmt i bergen nå, men når det er ganske varmt (over 20 grader) pleier vi bare å gå tur etter ni. Ellers blir det bare små "tisseturer".

Skrevet

jeg går ikke lang tur hvis hunden sliter med varmen bare av å ligge i skyggen.. går heller i kveldinga.. hadde jeg hatt en hund som likte å bade hadde vi bada flere ganger til dagen!!!

Skrevet

Heldigvis bor jeg like ved et naturområde med en lang elv. Så der er det kjølig hele tiden.

Så han bader og koser seg på like lange turer som vanlig :)

Skrevet

Går der det er mye trær og skygge. Mye trær langs fjellsiden der vi går og når vi kommer på toppen er det et vann til å kjøle seg ned i.

Skrevet

Jeg går langtur om morgenen, da er vil hjemme ca kl 9.00 eller tidligere, og har da gått ca 2timer.

På ettermiddagen/kvelden drar jeg og ei venninne på tur med hundene opp til et vann hvor de får bade og herje.

Ved det ene vannet går vi oppover i en skog, der er det skugge, mens ved det andre vannet er det trær ved stien vedsiden av vannet, så der bilr det også skygge. :)

Skrevet

Med de pelsdyrene jeg har så tar vi livet veldig med ro når det er varmt ute.

Gikk en tur ned til dyrelegen for å sjekke vekten på Aiwa på mandag og da spylte jeg henne før jeg gikk og hun fikk vann å drikke hos dyrelegen og når vi gikk forbi senteret så gikk jeg likesågodt innom der og kjøpte is til meg og henne(det likte hun veldig godt) også gikk vi hjem etterpå.

men så jo at når jeg kom hjem så var hun rimelig sliten og varm så hun ble spylt da også for å kjøl :) e henne ned også tok jeg meg en lunke dusj(ble en smule kaldt med bare kaldt vann).

Skrevet

Vi bader som regel på varme dager, har et badevann rett nedfor huset. Går også tur om kvelden/natten, jeg bare elsker å gå tur på kvelden/natten :) Balder pleier også få masse isklumper i vannet sitt og det hjelper på litt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...