Gå til innhold
Hundesonen.no

hei :)


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Heisann :)

Fant ut jeg måtte teste dette forumet også, man får da aldri nok av hundeprat :D

Jeg er 21 år, kommer fra stavanger, men bosatt i akershus. Har ei gammel schnauzertispe på snart 10 boende hjemme hos mamma i stavanger. Ei cavaliertispe på snart 4 år, som jeg har på foravtale, og en collie hanhund på 2 år som jeg overtok i fjor høst. Samt en tam kaie. Trener og stiller litt i agility med cavalieren, og tenker å prøve meg litt i lydighet eller rally med collien.

Hilsen Raksha, Rikke og Aro (+ avstands hilsen fra gamlemor Rexie)

Skrevet

Så kult med fler Cavalier-eiere... driver med lydighet - mulighet for å starte med agility med min ...

Velkommen!! =D>

Forresten: Hsuk å legge ut bilder ...

++ Jeg sendte den meldingen på canis :wink:

Skrevet

En kaie er en sort fugl, som er i slekt med kråka. De er nydelige :) Vi har mange sånne rundt huset vårt!

Velkommen forresten :D Håper du vil trives!

Skrevet

Hehe takk for meldingen, trenger noen flere plasser å snakke hund :)

Har masse bilder, men enklest å se på hjemmesiden min, der er det bilder av hele gjengen.

http://home.no/raksha

Kaie er en liten sort fugl med grå krave og sølvring i øyne (ser bilder av han og på hjemmesiden) Desverre er jeg allergisk mot han, så må gi han fra meg :D men han får det bra dit han flytter da...

Har verdens koseligste naboer her da :D Et ekornpar med en eller to unger. Da jeg titta ut vinduet her i sta var det tre små nydelige brune ekorn som tassa rundt utenfor.

Skrevet
Velkommen velkommen..... Flere fra akershus!!!  :)  Hvor i Akershus bor du???  :oops:

Takk :D

Bor rett utenfor ski.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...