Gå til innhold
Hundesonen.no

Din rase


Taz

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar
Guest Vicky

Ja det er de som virkelig er flotte!! ;) hvis Vicky skal brukes i avl blir det antageligvis sånne valper. Vi skal bruke en hanne som ligner Lizard på en prikk. Skal ha nokså mørke valper. Blir ganske annerledes enn Vicky egentlig... De skal jo ha et flott utsende, men som sagt : Brains before beauty ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

wesminster: Kan jeg smugtitte på stamtavla til Tinka? Ble kjempe nysgjerrig på mors siden :) Har du link til den?

Får ikke til å legge ut bildet, men er her link til labben min Embla, praktfullt bilde :)

http://www.skotner.net/hauen/tandenbo/index.htm

Og her er jeg og Chanti Flagreøre :)

charlotte_chanti.jpg

Håper ikke bildet er for stort, klarer ikke å lagde det mindre :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  charlotte skrev:
wesminster: Kan jeg smugtitte på stamtavla til Tinka? Ble kjempe nysgjerrig på mors siden :) Har du link til den?

http://www.home.no/labradortinka/stamtavle.html - der ligger stamtavlen hennes med linker til bilder av noen av hundene (men mest på farssiden det da). Besøk også gjerne resten av siden, www.tinka.tk - hehe. :wink:

Er kanskje ikke de mest kjente jaktlabbisene her i Norge, men jaktlinjene og sporlysten har Tinka og de ni søsknene hennes mye av fra morssiden. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Citaa.jpg

Cita

videler.jpg

Cita og Balder (labrador og newfoundlandshund)

oldemorCambremer_allthatjazzfarsiden.jpg

Cita's oldemor på farsiden, GB SH CH Cambremer All That Jazz

morfarCobbelstone.jpg

INT NORD uch nordv-98 Warringah's cobblestone - Cita's Morfar

farmorVeslemy.jpg

N UCH KBHV-98 Mambrinos Veslemøy - Cita's farmor

farHjalmar.jpg

Cita's far - N S UCH NV-00 Mambrinos Hjalmar

ab.jpg

Cita igjen :)

las.gif

Gul labradorvalp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  handler91 skrev:
oldemorCambremer_allthatjazzfarsiden.jpg

Cita's oldemor på farsiden, GB SH CH Cambremer All That Jazz

Skal vi se, åssen blir det da... Jo, Cambremer All That Jazz er moren til Cambremer Jazzmine, som er Tinkas oldemor på morssiden, altså har Cita en oldemor som er Tinkas tippoldemor på morssiden. Innviklet, ja. Hva heter den hunden som er avkommet til Cambremer All That Jazz? Altså enten farmora eller farfaren til Cita... Kunne vært litt moro å se hvor mye i slekt de egentlig er. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
Guest Vicky

Den berømte Lyveden Thunderflash! (også Vicky`s bestefar). De fleste aussie kjennere kjenner hans navn ;)

x1pbhy6ku2zwe5gcm7xzhbouf5r3lo3.jpg

Og enda en kjendig: Mistrettas Painted Lizard.... For dem som kan mye om aussie gjeting er dette en viktig aussie :P(også Vicky`s bestefar faktisk :P)

x1pbhy6ku2zwe5gcm7xzhbouf5r3lo4.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Cavalier&Collie skrev:
Siden jeg ønsker meg en Aussie, kan jeg vel vise dere denne flotte Aussie'n!! ;)  

www.poweraussie.com

Tror aldri jeg har sett en så flott aussie.. (kanskje bortsett fra Vicky- hun er utrolig søt og har et litt pussig utrykk, veldig charming) Må bare si.. Wow...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig det bare jeg som er rar, men jeg synes faktisk ikke-kuperte dobbiser er finest jeg:) akkurat som ikke-kuperte boxere- myyye finere.. men jeg er litt rar da:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...