Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeopprydding før OL 2008


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Ja... hadde nok vært bedre med en noe mer human avlivning.

Skyting er bedre, men sikkert vanskelig med tanke på folk i gatene.

Men heller skyting enn kjepper...

Og "vanlig" avliving i form av sprøyte og dyrlege er vel en ressurs de ikke har spes tilgang på.

Skrevet

Dette er forkastelig!Lurer på om noen av OL utøverene lar dette få følger jeg?Tviler vel på det egentlig..De er nok for opptatt av egen ære og dette er glemt under åpningsermonien i 2008.

Skrevet

Så forferdelig! :o Att det går ann :icon_redface: Satkkar hunder, håper dette får konsekvenser (selv om det sikkert ikke får det) Mennesker er grusomme!

Skrevet

ble plutseliglitt blank i øyene. jeg må slutte å lese om dyremisshandling! jeg får så vondt i magen! tenk om det hadde vert min hund! off.. har ikke mer å si. det var vondt å se!

Skrevet

Dette er forkastelig!Lurer på om noen av OL utøverene lar dette få følger jeg?Tviler vel på det egentlig..De er nok for opptatt av egen ære og dette er glemt under åpningsermonien i 2008.

Så sant som det er sagt! :D

Skrevet

er det ikke rart at ingen internasjonale organisasjoner reagerer på dette?er helt sykt.Spesielt organisasjoner som har med dette OL å gjøre burde boikottet bare pga dette ,går ikke an å gjøre slikt mot dyr.Det er så drøyt ,at alle normale mennesker burde reagere på dette.Er hvertfall glad jeg er medlem av dyrebeskyttelsen,tells jo litt da..da føler jeg at jeg har gjort min del

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...