Gå til innhold
Hundesonen.no

Om meg og vovsen


Knøttene

Recommended Posts

Skrevet

Mitt aller første innlegg her på forumet! *trommevirvel*

Tenkte jeg skulle presentere meg selv, og min kjære vovs.

Jeg er en jente på 23 år fra Kristiansand. Bor her med samboer, og er snart ferdig utdannet revisor.

Jeg er veldig glad i dyr, og da spesielt hunder og hester.

Har selv en liten hund, som dere sikkert har skjønt, og rir med jevne mellomrom.

Jeg har vært på Dyrenett forumet en liten stund, men ettersom det virker som alle emigrerer hit har jeg etterhvert skjønt at det er her det skjer! :)

Rocky er navnet på hunden min.

Han er en Bichon Havanais på snart 9 mnd, og er selvfølgelig den beste i hele verden!

Helt objektivt.. :)

Han har en liten pigmentfeil stakkars, og kan dermed ikke brukes til utstilling. Men vi har akkurat begynt på lydighetskurs, og jeg har veldig lyst til å prøve å gå sporkurs med han engang.

Ellers er han en skikkelig sofahund!

De som vil ha mer utfyllende informasjon kan bare gå inn på hjemmesiden vår. Der finner dere nok svar på det meste!

Hilsen oss to

Skrevet

Hei og velkommen! Du vil nok ikke angre den lille emigrasjonen :) Hehe.. Håper du vil trives her, og så må du bare spørre dersom du lurer på noe angående forumet.

Skrevet

Her tar vi vel i mot imigranter :icon_redface:

Vekommen skal du være, håper du vil trives!

Skrevet

Tusen takk til alle som ønsker meg velkommen! Utrolig hyggelig.

Og til alle som håper jeg vil trives: Det gjør jeg allerede!

Det er jo umulig å ikke trives etter en sånn velkomst!

Skrevet

Var akkurat inne på hjemmesiden din. Rocky er nydelig! Kjempeflott at du går lydighetskurs med han. Det er så bra når småhundene får mulighet til å være mer enn sofapynt :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...