Gå til innhold
Hundesonen.no

da vet en det er vår!


henrikke

Recommended Posts

Skrevet

da vet en det er vår :

-Når hundebæsjen kommer fram fra snøen,godt oppbløtt

- I vinter hustret du deg ut på tur mellom vindkast og snø drev,uten å se en kjeft, nå lufter alle i nabolaget bikkja samtidig med deg, uansett når du lufter på døgnet

-vinterløypa di virker dessuten for kort nå som det er lyst ute også..

-i busker og kratt og trær og fire kvister deler seg holder fuglene et leven verre enn en vikartime på en ungdomskole...

- alle ´valp til sommeren´ anonnsene dukker opp

-Hundesport har masse utendørsutstillinger og sommerkurs på de bakerste sidene

- man lager vårlister...

Skrevet

- Når du finner borrer i pelsen på bikkja

- Når du har mer sand inne i huset enn det er i sahara

- Når du blir vekt om mårran av fuglekvitter

- Når folk begynner å bli sosiale igjen

- Når det ikke er kaldt å gå uten stilongs

Skrevet

- Når drikkeskålen til hunden er full av sand

- Når naboene begynner å frese plenen for at den fortere skal bli fri for snø

Skrevet

Pipsen så en svær homle igår, det var tydeligvis det rareste han har sett på veldig lenge. Han var ikke helt sikker på om han turte å stikke snuta si borti den, og det var sikkert like bra.

Vår er det når

stoler og sofaer må sjekkes for fuglelopper som kattene har tatt med inn

det blir myyyye lettere å få gubben til å ta sin del av lufteturene

Pippin må tisse langt unna huset så det ikke skal lukte tiss på gårdsplassen

Skrevet

- Når gradestokken kryper opp mot ti grader midt i solsteiken.

- Når hunden stinker kudritt, hestedritt og hundedritt.

- Når hunden er våt etter å ha badet i sjøen (som labradoreier er vel ikke det et spesielt vårtegn, mer noe som skjer året rundt).

vaar1.jpg

Skrevet

*Da jeg kan ha veranda døra åpen uten at jeg fryser.

*Nyte en ute pils i t-shorte ved sjøen.

* Når påske liljene kommer opp.

* Når jeg må luke i hagen ;)

* Løpe tiden til katten all den hylinga rundt husene.

* Når bøndene sprøyer ku og grise drit på ekrene.

Skrevet

For en koslig tråd ;)

Våren for meg:

- Fuglene begynner å kvitre for fult igjen

- Fluene begynner å surre rundt deg når du sitter og koser deg i sola

- Hestehov, blåveis og andre fine blomster spretter opp her og der

- Snøen begynner å smelte, store vanndammer rundt omkring

- Gresset begynner å bli grønt

- Lysere om kvelden =)

Å til sist, jeg elsker våren ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...