Gå til innhold
Hundesonen.no

vi er nye!


mazli

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen!

Eventyrblandingen min og jeg bor i Sandnes, og har veldig lyst å begynne med no gøy trening sammen, noen som har noen tips? Mazli er blanding av Ungarsk Vizla og Doberman, med kanskje et lite hint av labrador, veldig glad i å 'jobbe' litt.

Hørte også noe om et Match Show som skal være på travbanen i morgen, hva går det egentlig ut på? Kan blandingser få være med? Det er vel bare på gøy vel?

stor klem Mazli og mamsen

Skrevet

Hei igjen!

klarte ikke helt å legge inn bilde nei, jeg prøver igjen!

men bildet på toppen (den brune) er utrolig lik min! det må være en ungarsk vizla!!

er det noen som visste noe om Match Show?

Skrevet

Heisann og velkommen hit til oss!

Husk å lese forumets retningslinjer, plassert øverst til venstre, og ikke nøl med å spørre oss moderatorer hvis du lurer på noe.

For å legge innn avatar i profilen din går du inn på mitt kontrollpanel. Så trykker du på endre avatarvalg. Der laster du opp bildet ditt, enten rett fra PC'en din eller fra en URL.

Husk at bildet kan være max 80x80 pixler og ikke større en 15 kb.

Når det gjelder matchshowet så kan du lese om det HER

Jeg vet ikke om de skal ha egen kåring for blandingshunder, men ofte så pleier de det ja.

Skrevet

Velkommen, velkommen! :barfy:

Moro at hunden hadde viszla i seg! :P Får en ungarer selv om ikke så altfor lenge, en mudi det da.. ;):P

Skrevet

Velkommen! :)

Håper du vel trives...

Som sagt over hadde det vært morsomt å se bilde av hunden...

Alle blandinger er jo unike :) Og det er bare noen få blandinger som ligner på hverandre ;)

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...