Gå til innhold
Hundesonen.no

vi er nye!


mazli

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen!

Eventyrblandingen min og jeg bor i Sandnes, og har veldig lyst å begynne med no gøy trening sammen, noen som har noen tips? Mazli er blanding av Ungarsk Vizla og Doberman, med kanskje et lite hint av labrador, veldig glad i å 'jobbe' litt.

Hørte også noe om et Match Show som skal være på travbanen i morgen, hva går det egentlig ut på? Kan blandingser få være med? Det er vel bare på gøy vel?

stor klem Mazli og mamsen

Skrevet

Hei igjen!

klarte ikke helt å legge inn bilde nei, jeg prøver igjen!

men bildet på toppen (den brune) er utrolig lik min! det må være en ungarsk vizla!!

er det noen som visste noe om Match Show?

Skrevet

Heisann og velkommen hit til oss!

Husk å lese forumets retningslinjer, plassert øverst til venstre, og ikke nøl med å spørre oss moderatorer hvis du lurer på noe.

For å legge innn avatar i profilen din går du inn på mitt kontrollpanel. Så trykker du på endre avatarvalg. Der laster du opp bildet ditt, enten rett fra PC'en din eller fra en URL.

Husk at bildet kan være max 80x80 pixler og ikke større en 15 kb.

Når det gjelder matchshowet så kan du lese om det HER

Jeg vet ikke om de skal ha egen kåring for blandingshunder, men ofte så pleier de det ja.

Skrevet

Velkommen, velkommen! :barfy:

Moro at hunden hadde viszla i seg! :P Får en ungarer selv om ikke så altfor lenge, en mudi det da.. ;):P

Skrevet

Velkommen! :)

Håper du vel trives...

Som sagt over hadde det vært morsomt å se bilde av hunden...

Alle blandinger er jo unike :) Og det er bare noen få blandinger som ligner på hverandre ;)

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...