Gå til innhold
Hundesonen.no

Tivolibilde...


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Altså..Hvordan blir du i hodet og magen når du ser dette bildeT?

I meg går det fullstendig rundt, og jeg er heeeelt svimmel nå, pluss et stort sug i magen..

IMGP1446.jpg

Altså..Det ER ikke meg til Venstre altså..Bare ei jeg kjenner :huh::huh::o

Skrevet

Det så artig ut *vil på tivoli*

Helt enig jeg ELSKER den karusellen der :huh:

bare ikke prøv å stapp i dere middag før dere tar den...det har jeg erfart :huh:

Skrevet

jeg også elsker karuseller men går aldri på sånn tivoli som de flytter på fra by til by! føler det er sånn halvmekk som går i stukker for ingenting! :P

Skrevet

Den der "mosevogna" der er den kuleste "tingen" ever,på tivoli!!!

(Norske/Svenske da vel å merke)

Kongetivoliet jeg var på i Praha kan vi bare drømme om..hihih...

Jeg glemmer ikke at jeg holdt på å mose bror min ihjel i en sånn vogn...det var jo extra dumt å prøve å holde seg fast i kanten,for styrken min hjalp ikke og jeg føyk *"#" BAM rett til bake.

Sikkert ubehagelig,heheh...

Vil på tivoli ja...

Skrevet

Åh den karusellen der er den eneste som jeg faktisk tåler å ta mange mange ganger. De andre blir jeg bare uggen av. Gleder meg til tivoliet kommer hit. 16 mai, da blir det utepils å karuseller :P

Skrevet

Tivoli er gøy, men jeg holder emg til tusenfryd jeg, de gangene jeg er i oslo osv :P

Og så dere vet det: det er ER christine til venstre der! :P Om ikke er det dobbelgjengeren hennes..

Skrevet

Det er tivoli her også i helga. Men gidder ikke å dra dit.. Skal på tivoliet i køpenhavn i stedet :P

Skrevet

Blaaah, jeg hater tivoli og fornøyelsesparker og sånn. Jeg tør nesten ingenting, hehe. Dessuten blir jeg bare kvalm og ubekvem. Da vi var i Tusenfryd for et par år siden tok jeg den der Super Splash eller hva den heter. Og det var nesten stort sett det, syns det var dritekkelt. Nei, tivoli er overhodet ikke noe for meg!

Edit: Men Tømmerrenna i Tusenfryd var morsom. Den tok jeg vel seks ganger eller no, hehe.

Skrevet

Nei, kan ikke ta noen karuseller jeg heller.

Blir kvalm og kaster opp av de. :P Satt på en liten en som bare gikk rundt og rund noen ganger en gang, og kasta opp på gresset etterpå :P

Edit: Men Tømmerrenna i Tusenfryd var morsom. Den tok jeg vel seks ganger eller no, hehe.

Jaa, den er utrolig morsom :P Tok den 10-15 ganger da jeg var der på klassetur for noen år siden :P

Skrevet

Hihi! Jeg får suuuperlyst til å kjøre karusell når jeg ser det! Eeeelsker karusell! Skal på Tusenfryd i sommer ja :P

Tusenfryd har jo fått en ny attraksjon i år, en berg og dalbane :P

..Skal nok en tur dit jeg og, for å prøve den nye! hehe :P

Skrevet

Likte godt tivoli før. Var DEN tivolirypa! Men så brista jeg et ribbein i "Slengdukka" (den som var bilde av øverst) så siden da har det dabbet av. Nå blir jeg bare svimmel. Men jeg elsket å ta slengdukka og spykoppene før.

Skrevet

Likte godt tivoli før. Var DEN tivolirypa! Men så brista jeg et ribbein i "Slengdukka" (den som var bilde av øverst) så siden da har det dabbet av. Nå blir jeg bare svimmel. Men jeg elsket å ta slengdukka og spykoppene før.

hihi, vi kaller det Twister :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...