Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilkjøring


victoria_e

Bil  

107 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      80
    • Nei
      10
    • Tja litt
      17


Recommended Posts

Skrevet

Absolutt. Ero er førstemann inn i bilen når vi skal noen plasser, han vet vel at noe kommer til å skje.

Skrevet

Når vi skal ut å kjøre hopper Miko rett inn i bilen og inn i buret sitt, han syns det er morro ;)

Noen ganger så vil han ikke ut igjen :o

Skrevet

Buster liker og å kjøre bil, heldigvis. Han har ikke vært bilsyk siden han var valp heller. Det morsomste han vet er å få sitte framme sammen med meg, men det gjør vi nok ikke så ofte som han skulle likt ;)

Skrevet

Timon kan ligge hele dagen bak i bilen med åpen dør mens han håpefull venter på at noen skal kjøre en tur med han ;)

Tassen er i hvert fall på god vei til å like å kjøre bil :o

Skrevet

Om han direkte liker det vet jeg ikke, men han har ingenting synlig imot det, for han vet at når han må inn i bilen, så skjer det noe snart ;) men han er mer skeptisk til bilen i sin helthet, og går helst unna bilder. Men å kjøre en er greit :o

Skrevet

av og til når jeg og sean skal gå tur og vi går forbi bilen, stopper han opp å ser først på bilen så på meg

Skrevet

Å huff nei,Emma blir bilsyk,hver gang! :) Å det er jo ganske ofte siden jeg kjører mye.Men håper hun vokser det av seg(håpe,håpe) Yaris elsker å kjøre bil :)

Skrevet

Alle våre hunder har elsket bilen.

En av dem var så ille at han presterte å hoppe rett i buret når han ikke kom inn i bilen fort nok :) (Døren var lukket)

Skrevet

Åja...litt for godt nesten..og så begynner han med en femi og opphisset "stønning" hver gang veien blir humpete, svingete, eller jeg bare trykker litt på bremsen..Det har vært litt for mange bilturer til morsomme aktiviteter etter at jeg fikk førerkortet :) Men han bjeffer i hvertfall ikke *phuh*

Skrevet

Hmm både ja og nei. Om han kjører med min samboer og jeg ikke er med syter han bare. Men om jeg er med kikker han ut vinduet osv... Men dette vil vel komme med tiden kanskje ?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...