Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt hundesonenbanner


Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Den var flott, men er det bare jeg som synes den er litt vel høy? I 1024*768 ser jeg jo nesten ikke noen diskusjoner når jeg trykker på "vis nye innlegg" - blir mye scrolling.. Mulig å gjøre den litt lavere eller?

For folk med Bærbar & widescreen på 800pixel høyde så blir det litt scrolling ja... :P

Suttregutten synes den var litt kjedelig å litt kunstig... :P

(bildet er blitt skarpet opp å det vises.. mye ISOstøy (venstre), grått... ) :P

Men nå er jeg bare en person å ser jeg fortsatt er alene om mine tanker, så ikke tenk på meg, andre er fornøyde....

*jeg er unik* (som om det hjelper) :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For folk med Bærbar & widescreen på 800pixel høyde så blir det litt scrolling ja... :P

Suttregutten synes den var litt kjedelig å litt kunstig... :P

(bildet er blitt skarpet opp å det vises.. mye ISOstøy (venstre), grått... ) :P

Men nå er jeg bare en person å ser jeg fortsatt er alene om mine tanker, så ikke tenk på meg, andre er fornøyde....

*jeg er unik* (som om det hjelper) :D

Særing :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, er ikke det bra! Synd at det er noen som lyver og sier at de liker det...

Du skjønte vel hva jeg mente... :P

finnurlig at det før innlegget var bare + å etter er bare - ...? :D

Om man ikke liker ting så er det veldig enkelt å ikke si noe om det, så blir det bare de som mener positivt som høres, å ingenting negativt.... ( = feil tilbakemelding.. uenig.?)

Var liksom et lite gjemt poeng der... :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, det jeg sier:

De som ikke liker det, kan ikke de komme med noe bedre selv?

Point your fingers, and I'll slap them!

hehe, neida, ikke for å være slem, men :D

Det er faktisk en bra banner.

Ja, jeg så "iso støyen", jeg ser at det treet ser "kunstig" ut og at hunden ser ut som han vil på besøk hjem til oss.

Men, jeg synest fremdeles bildet er bra.

Hvem er det som sier at et bilde må være a4, for å være bra?

Det gir meg litt feeling av dataspill (farcry), bare litt bedre grafikk da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda... skjønte hva du mente...

Vi vet vel alle at "et råttent eple, kan ødelegge en hel kurv"... men sånn er det jo alltid. Men som sagt tidligere så kan man ikke gjøre alle til lags... :P

Regner med det var ment mere frekt en morsomt.? :D Jeg synes ikke det var morsomt......

Alle har rett til sin egen mening, så lenge den er positiv.? Om ikke så venligst hold kjeft.?

Som jeg sa i første innlegg, jeg er en person, ikke meg man trenger å ta hensyn til... Jeg sier bare min mening...

( dessuten har jeg AD-block...... )

Minnet lite om en syden-øy i Farcry må jeg si......

Lenke til kommentar
Del på andre sider

det var verken ment frekt eller morsomt.

Om det finnes flere måter å tolke innlegget på, ikke frekt å ikke morsomt, som jeg ikke skjønte så vil jeg gjerne høre om det...

Men synes ikke tråden trenger å ødelegges mere av slik småkjekkling, PM om du ønsker/gidder fortsette...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For å bøte på eventuelle sårede føleser, har jeg nå laget en ny banner KUN for deg... håper den lyser opp hverdagen :P (PS... ingenting er vondt ment!)

Så nå lager jeg ny banner til alle som er misfornøyde... NOT! :D

Jeg fant ingen andre måter å tolke innlegget på en at du kalte meg et råtten eple som ødelegger for andre.. Så om det ikke var slik så skjønte jeg ikke innlegget å beklager "utbruddet", da var det jeg som missforsto... :P

Som sagt, jeg er en person, ikke meg det skal endres banner for... :P

Kan jo slenge inn en kjapp kritikk på det også...

BARE positivt.!

MYE mere vår & sommerstemning.

passer bedre til helheten i forumet.

Vakkre bilder med flotte farger. (uten noen kamerafeil...)

Ja, jeg er jo fornøyd, men nå er jo alle andre missfornøyde da sikkert.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For å bøte på eventuelle sårede føleser, har jeg nå laget en ny banner KUN for deg... håper den lyser opp hverdagen :P (PS... ingenting er vondt ment!)

Så nå lager jeg ny banner til alle som er misfornøyde... NOT! :D

DER har du den grønne marka å hundene!!!!!!! you saw my picture in my head!! thanks! dette er VÅR folkens!!!! :P:P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...