Gå til innhold
Hundesonen.no

Dobermannen Hera


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle lage et nytt emne her og legge inn noen nye bilder av voffsen min. Hera er (for de som ikke vet) en 2,5 år gammel dobermann jente, som er født ved Ålesund, og bor nå hos meg og min samboer. Hun er søt, snill og grei! Vår første hund, og vi er meget fornøyd med hunden. :) Bestevennen hennes er Buster, som dere sikkert har sett mange turbilder av oss. Vi drar ofte på turer sammen!

Her er noen bilder. Er det noen spørsmål, ikke nøl med å spørre! ;)

heracutie.jpg

harecutout.jpg

Men Hera går ikke rundt å kun være søt.. Hun kan også være ganske kul! B)

heracaps.jpg

heracaps2.jpg

Og her sammen med veninnen hennes Troya. (til venstre)

troyahera.gif

kanskje fler bilder kommer etterhvert..

Ok ett til..

Ifang.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Legger ut noen treningsbilder av oss. Vi går ikke bare turer i skog og mark, men hun er ganske flink på mange andre områder også. ;)

Øyenkontakten er bra!

trening.jpg

Så kan hun sitte å vente mens vi går et stykke avgårde, og så komme når vi roper. :icon_clapping:

trening3.jpg

Og så flink å gå fot og ha kontakt! :D

trening4.jpg

Skrevet

Hera er så utrolig fin!!

Høsket med Dobermann, men Mannen sa nei.. Men får da ei utrolig fin lita tulle alikevell.

Hadde vært morro å treffes en gang vi var nordaførr..

Er Hera snill med valper?

Skrevet

Takker alle for hyggelige tilbakemeldinger! Hera hilser til alle og sier tusen takK! :P

Kiara: ja hadde vært arti å møttes! Ja Hera tror jeg er ganske grei med valper. Har ikke hatt henne med så mange små valper, men små hunder er hun forsiktig med (på hennes vis ;) ). Men så har jeg jo henne i bånd så ser man jo hvordan hun er :P Så bare si ifra om du er i nærheten, så kan vi finne på noe!

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...