Gå til innhold
Hundesonen.no

Dobermannen Hera


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle lage et nytt emne her og legge inn noen nye bilder av voffsen min. Hera er (for de som ikke vet) en 2,5 år gammel dobermann jente, som er født ved Ålesund, og bor nå hos meg og min samboer. Hun er søt, snill og grei! Vår første hund, og vi er meget fornøyd med hunden. :) Bestevennen hennes er Buster, som dere sikkert har sett mange turbilder av oss. Vi drar ofte på turer sammen!

Her er noen bilder. Er det noen spørsmål, ikke nøl med å spørre! ;)

heracutie.jpg

harecutout.jpg

Men Hera går ikke rundt å kun være søt.. Hun kan også være ganske kul! B)

heracaps.jpg

heracaps2.jpg

Og her sammen med veninnen hennes Troya. (til venstre)

troyahera.gif

kanskje fler bilder kommer etterhvert..

Ok ett til..

Ifang.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Legger ut noen treningsbilder av oss. Vi går ikke bare turer i skog og mark, men hun er ganske flink på mange andre områder også. ;)

Øyenkontakten er bra!

trening.jpg

Så kan hun sitte å vente mens vi går et stykke avgårde, og så komme når vi roper. :icon_clapping:

trening3.jpg

Og så flink å gå fot og ha kontakt! :D

trening4.jpg

Skrevet

Hera er så utrolig fin!!

Høsket med Dobermann, men Mannen sa nei.. Men får da ei utrolig fin lita tulle alikevell.

Hadde vært morro å treffes en gang vi var nordaførr..

Er Hera snill med valper?

Skrevet

Takker alle for hyggelige tilbakemeldinger! Hera hilser til alle og sier tusen takK! :P

Kiara: ja hadde vært arti å møttes! Ja Hera tror jeg er ganske grei med valper. Har ikke hatt henne med så mange små valper, men små hunder er hun forsiktig med (på hennes vis ;) ). Men så har jeg jo henne i bånd så ser man jo hvordan hun er :P Så bare si ifra om du er i nærheten, så kan vi finne på noe!

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...