Gå til innhold
Hundesonen.no

Tequila, Lita og "lånehunder"


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Lenge siden jeg har spamet dere med bilder nå! :P Grunnen er vel at i det siste så har det nesten bare blitt tatt mongo bilder! :rolleyes: Så here we go:

Aner ikke hva hun driver med her..

Bilder006.jpg

Pinnoman ja...

Bilder005.jpg

Dette er litt fint da! På tur med Birko.

Bilder009_edited.jpg

også gidder vi ikke sitte stille lengre... :rolleyes:

Bilder010.jpg

Hmmmm..

Bilder015.jpg

Og de gamle orker ikke sitte lengre nei...! :P

Bilder018.jpg

Og siden de gamle ligger så måtte jo Lita legge seg også! Hehe er det det som kalles smittsom adferd...? :P (dekket Tequila også da... :P )

Bilder019.jpg

Utrolig bra fjes på Tequila

Bilder021.jpg

Bilder024.jpg

Dette er ikke så ille da

Bilder025.jpg

Kommer flere bilder

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Så har vi et lite utvalg i "Birko SKAL ha godbiten" serien :P og jeg hadde klissvåte vanter og gjørmete jakke etterpå... :P

IMG_0934.jpg

IMG_0938.jpg

IMG_0940.jpg

Sånn det var et lite utvalg fra oss! :P

Skrevet

Søte ørene :P

Vurdert å starte dagpark for hunder eller?

Hehehe, ja jeg har jo allerede begynt så hvorfor ikke ta inn noen flere...? :P Sånn en 5-7 stk til hadde passet fint! B)

Skrevet

Ååååå Wachita og Tequila :P

Har ikke møtt de andre, men det MÅ skje snart!

Ja, det er du som somler, ikke jeg! :P

Hei,

det var fine bilder ja :-)

samt du hadde fine hansker!

Vanter *pirke pirke* :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...