Gå til innhold
Hundesonen.no

lærerstreik i morgen!


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Våre lærere går ut i strek fra klokken 12 i morgen. Så da blir det tre-timers dag på oss :D Håper lærerne får det som det vil, om ikke går det nok utover oss elever snart også.

Klasseturen vår og eksamenene står faktisk i fare fordi de kan bli streiker igjenn til sommeren. :D

Skrevet

Uff, så synd om vi skulle gå glipp av eksamen da gitt. :D

Veit ikke om lærerne våre går ut i streik. Det vil si, kontaktlæreren min visste ikke. Jeg veit at vi har timer før langfri, men det er meget mulig at de går ut i streik etter langfri. Det gjør meg ingenting i så fall, for da får Tinka en god og lang tur.

Skrevet

Ingvild: ja det ville vært katastrofalt! :D værre er det om vi mister klasseturen til leksand..

Lærerne streiker fordi at..hmm..hvem var det da tru..vel, noen idioter fra de høyere hold som bestemmer over arbeidstid osv til lærerne, nå vil forandre anntall timer de jobber i uka, hvor mange ferier de får, hvorvidt de skal få jobbe med feks retting av prøver og forbereding til prøver hjemme osv. Lærerne vil jo seff ikke ha noe av dette, og jeg er heelt enige med dem, støtter streiken helt ut! :D

Skrevet

Bare noen av våre lærere streiker i morgen, typisk at ikke den vi har da sksal streike <_<

Vi er delt inn i 3 grupper i klassen og en av de får fri kl 12, så urettferdig..

Skrevet

Uff, så synd om vi skulle gå glipp av eksamen da gitt. :D

Vel, det er jo en mulighet til å vis hva du kan da...Eksamenskarakteren står jo på vitnemålet.

I 1986 var det langvarig lærerstreik.Da var det kun standpunktkarakterene som var oppgitt .

Skrevet

Vel, det er jo en mulighet til å vis hva du kan da...Eksamenskarakteren står jo på vitnemålet.

I 1986 var det langvarig lærerstreik.Da var det kun standpunktkarakterene som var oppgitt .

For min del spiller det egentlig ikke så stor rolle, rent faglig sett. Karakterene mine greier seg bra nok uansett, liksom.

Men jeg sier overhodet ikke nei takk til å slippe å sitte på 17. mai og lese til skriftlig eksamen (vi skal ha skriftlig 18. mai, og selv om vi får vite hva vi kommer opp i den 15., tror jeg det er svært få som ikke kommer til å tenke på skriftlig den 17. for å si det sånn).

Er det noe stort problem om det ikke er eksamenskarakterer på vitnemålet da? Om jeg får seks i norsk skriftlig, og seks på eksamen i norsk skriftlig, hva har det å si liksom?

Skrevet

I morgen skal vi han matte tentamen, og da skal lærerene streike etter kl. 12. Vi får da to timer mindre på oss. Fy søren. Vi spurte i dag om vi kunne ta den tentamenen på fredag isteden, men læreren ble bare sur. Fy f*** er så sint, det går utover mattekarakteren vår! og vi får mye dårligere til enn vanelig. Vi kommer til å slite veldig. Mange av elevene går også til streik i morgen fordi de synes det er veldig dårlig gjort at vi ikke lærerene vil flytte tentamen. Jeg kommer til å møte opp i korgen på grunn av vitnemålskarakteren, men jeg synes det er kjempe dårlig gjort at de ikke flytter tentamen! :D Fy søren!!! :D:D Når vi prøvde å ta det opp skrek til og med læreren at vi ikke har noe med tentamen og gjøre. Hva er det for noe tull da? Vi skal jo faktisk ta den tentamenen og det er på hvårt vitnemår den tentameskarakteren vil stå! :D

Skrevet

jeg må innrømme at jeg sliter forferdelig om jeg faktisk ikke får eksamen..eller, det kommer an på hva de tre tentamenene vi netopp hadde gir meg i karakter i norsk, matte og engslesk hvertfall. Språkene går bra, og jeg håper jeg ikke kommer opp i mate, for da vurderer jeg selvmord! :D Så jeg håper jeg ikke kommer opp i matte, og helst ikke i språk, for de karakterene går det bra med liksom..natur og miljø og samfunnsfag ville vært greit, men det hadde jeg nok ikke scoret veldig høyt på igjenn :D

Ser vi har eksamener sammtidig ingvild. Noe dritt med eksamen 18 mai!! :D

Hundeheidi: Det var dårlig gjort av lærerne deres! :D hadde det vært her, så hadde vi garantert fått utsatt.

Skrevet
Så jeg håper jeg ikke kommer opp i matte, og helst ikke i språk, for de karakterene går det bra med liksom..natur og miljø og samfunnsfag ville vært greit, men det hadde jeg nok ikke scoret veldig høyt på igjenn :D

På skriftlig kan du jo bare komme opp i engelsk, norsk (både hovedmål og sidemål) eller matte... Jeg for min del håper på norsk i skriftlig, og samfunnsfag eller KRL i muntlig - eventuelt naturfag for å prøve å få seks der på vitnemålet.

Ser vi har eksamener sammtidig ingvild. Noe dritt med eksamen 18 mai!! :D

De kunne jo vært litt vennlige når de satte opp eksamen da. Det hadde vel ikke kostet dem så mye å satt det opp uka før eller etterpå? :D

Hundeheidi: Jeg sier som Marie - hadde det vært våre lærere så hadde vi helt klart fått utsatt det. Dårlig gjort av lærerne deres, rett og slett syns jeg.

Nå la jeg plutselig merke på at jeg baserer meg på streik i morgen, selv om jeg ikke veit om det blir det eller ikke. Blir det ikke streik så henger mattekarakteren min i en syltynn tråd (har matteprøve på fredag og trenger en del puggetid for å si det sånn).

Skrevet

har fri uansett jeg fra klokka elleve... hm... synes lærerne kunne streike hele dagen jeg!! :D

Skrevet

like greit for da blir vi fortere ferdig på jobben :D bare la dem streike i vei :D

Hvis vi vaskedamer sretiker så stenger dem skolen etter 3 dager :D (streike/ikke streike)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...