Gå til innhold
Hundesonen.no

Lage til oss? Trenger flere forslag


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Heisann :P

Vi har nå endelig startet elevbedriften vår, og jeg har blitt markedssjef. Da må vi ha hjemmeside, banner, buttons og logoer.. :P

1. Logoen skal være litt oppsiktsvekkende og gjennomført. Den skal ha bilde av minst 1 hund, og noen leker...

2. Banneret skal ha skriften: Hundelufting? + adressen til siden som er: www.luftoglek.moo.no

+ En hund(hundehode?) + en eller flere leiker...

3. Button som det står hundelufting? på...Ingen spesielle krav!

HUNDENE: Trenger ikke å være en spesiell hund..Helst Schæfer, Vorste, Engelsk Setter eller Golden Retriver :P

Om dere vil lage noe ekstra, så versegod :P

OBS! Jeg kommer til å bruke logoen på flyers osv.. :P

+++++ Bør ha det ferdig til i kveld..Men er ikke et must..Men det må være ferdig til Søndagen :P

HÅPER NOEN TAR PÅ SEG DENNE JOBBEN!!! HÅPER FLERE ENN EN PERSON VIL HJELPE OSS :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Sånn større enn det du har i signaturen.......Farger bestemmer du helt selv :P :P

Størrelsen: sånn som de som ligger på linker på www.milo.moo.no er :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

bare lekte meg litt, og det ble da med rex da, siden jeg ikke akkurt kan ta hvilket som helst bilde på nettet...

Logo:

i27040524_33712_5.gif

Ble ikke så bra, og viste ikke hva det skulle stå :P

Hva program bruker du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Takk Takk, alle sammens :P

Dere er jo så flinke :P

*englebarna*

Hittil har jeg det runde bildet på forsida, og skal bruke bannerne og logoen til Tine + banneret til Maria på flyers osv :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk Takk, alle sammens :P

Dere er jo så flinke :P

*englebarna*

Hittil har jeg det runde bildet på forsida, og skal bruke bannerne og logoen til Tine + banneret til Maria på flyers osv :P

You go girl :P kommer sikkert til å bli kjempe bra da gleder meg til å se resultatet ja :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva program bruker du?

photofilter...

TAKK til dere begge

SYKT flinke er dere..Kommer til å bruke begge

Håper det var greit jeg brukte rex. For vil liksom ikke bare ta et bilde på nettet, og det var både hund og lek der :P

Det banneret du lagde tine var super fint :P

Men hvordan er egentlig button? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...