Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny her!


Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Jeg heter Charlotte og jeg fant dette forumet gjennom Google Så koslig!

Litt om meg og mine:

Min Kjære forlovede og jeg har to hunder, en liten blanding av Yorkie & Chihuahua med navnet Chilli og en Grand Danois som heter Shadow.

Ja, jeg kjøpte valp usett i England MED stamtavle.. Trodde jeg..

Dum som jeg var hadde jeg ikke satt meg inn i hvordan en engelsk stamtavle skal se ut og tenkte ikke over om den var reg i KC eller ikke... (Jeg skulle jo ikke bruke henne til utstilling... :icon_redface::unsure: )

Da jeg kom der å hentet henne falt jeg pladask for de store øynene som så på meg og jeg klarte å skyve den snikende tvilen bort...

Hun så faktisk ut som en Chihuahua i hele to uker, så kom den rare pelsen.. hehe... snuten vokste mer, hodet ble smalere og hun vokste veldig fort.. Jeg har nå innsett at hun er blanding, mest sannsynlig Yorkie/chi. Har sett bilder ov denne blandingen og det minner veldig mye om min Chilli.

Dette satt til siden så ville jeg nå aldri vert foruten henne, hun er helt utrolig!

Er fortsatt på jakt etter en Chihuahua til og kanskje også flere med tiden

Håper å bli kjent med flere hundegale folk!

Hilsen Charlotte, Shadow & Chilli!

Shadow og Chillis hjemmeside

Skrevet

Velkommen hit til oss!

Håper du vil trives

Lurer du på noe må du bare spørre, og husk å lese forumets retningslinjer (plassert øverst til venstre)

Det er jammen en rar sammensetning av hunder du har, verdens største og verdens minste :icon_redface: Men søte var de nå hvertfall :D

Skrevet

Hei og velkommen!

Morsomt å lese om chihuahua'n som fikk rar pels, måtte fnise litt for meg selv når jeg fikk bildet i hodet. Nydelige hunder ja, falt spesielt for Shadow.

Håper du vil trives her!

Skrevet

HEi snuppa:) du fant veien inn hit du og:)

Chili og Shadow er mega søte som jeg har hatt gleden av å treffe hele 1 gang:) bare skrik ut dersom du lurer på noe:)

Klem Kine, Speedy og CAsper:)

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...