Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny her!


Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Jeg heter Charlotte og jeg fant dette forumet gjennom Google Så koslig!

Litt om meg og mine:

Min Kjære forlovede og jeg har to hunder, en liten blanding av Yorkie & Chihuahua med navnet Chilli og en Grand Danois som heter Shadow.

Ja, jeg kjøpte valp usett i England MED stamtavle.. Trodde jeg..

Dum som jeg var hadde jeg ikke satt meg inn i hvordan en engelsk stamtavle skal se ut og tenkte ikke over om den var reg i KC eller ikke... (Jeg skulle jo ikke bruke henne til utstilling... :icon_redface::unsure: )

Da jeg kom der å hentet henne falt jeg pladask for de store øynene som så på meg og jeg klarte å skyve den snikende tvilen bort...

Hun så faktisk ut som en Chihuahua i hele to uker, så kom den rare pelsen.. hehe... snuten vokste mer, hodet ble smalere og hun vokste veldig fort.. Jeg har nå innsett at hun er blanding, mest sannsynlig Yorkie/chi. Har sett bilder ov denne blandingen og det minner veldig mye om min Chilli.

Dette satt til siden så ville jeg nå aldri vert foruten henne, hun er helt utrolig!

Er fortsatt på jakt etter en Chihuahua til og kanskje også flere med tiden

Håper å bli kjent med flere hundegale folk!

Hilsen Charlotte, Shadow & Chilli!

Shadow og Chillis hjemmeside

Skrevet

Velkommen hit til oss!

Håper du vil trives

Lurer du på noe må du bare spørre, og husk å lese forumets retningslinjer (plassert øverst til venstre)

Det er jammen en rar sammensetning av hunder du har, verdens største og verdens minste :icon_redface: Men søte var de nå hvertfall :D

Skrevet

Hei og velkommen!

Morsomt å lese om chihuahua'n som fikk rar pels, måtte fnise litt for meg selv når jeg fikk bildet i hodet. Nydelige hunder ja, falt spesielt for Shadow.

Håper du vil trives her!

Skrevet

HEi snuppa:) du fant veien inn hit du og:)

Chili og Shadow er mega søte som jeg har hatt gleden av å treffe hele 1 gang:) bare skrik ut dersom du lurer på noe:)

Klem Kine, Speedy og CAsper:)

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...