Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra turen idag


Marianne

Recommended Posts

LokeLitaogTequila025.jpg

LokeLitaogTequila026.jpg

LokeLitaogTequila027.jpg

Tequila måtte jo selvfølgelig lage noen snøhuler...! :rolleyes:

LokeLitaogTequila028.jpg

LokeLitaogTequila029.jpg

LokeLitaogTequila031.jpg

Romeo prøver så godt han kan... :rolleyes:

LokeLitaogTequila032.jpg

LokeLitaogTequila033.jpg

Kong fu hundene! :wub:

LokeLitaogTequila034.jpg

Tok masse oppstillings bilder av Loke, her er et av de!

LokeLitaogTequila037.jpg

Sånn dette var dagens bildespam fra meg! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige bilder, og herlig med bilder!! Kan jeg skrive meg på være med på tur-liste når jeg får valp igjen? Jepp, da sier vi det.. Morro å se bilder av deg Annette, var ikke sånn jeg forestilte meg deg egentlig.. =) Så ut som en herlig tur, og er det bare meg, eller virker Loke og Lita som the perfect match?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige bilder, og herlig med bilder!! Kan jeg skrive meg på være med på tur-liste når jeg får valp igjen? Jepp, da sier vi det.. Morro å se bilder av deg Annette, var ikke sånn jeg forestilte meg deg egentlig.. =) Så ut som en herlig tur, og er det bare meg, eller virker Loke og Lita som the perfect match?

Ja, hvis du tør å slippe valpen din oppi den mølja så! :P

Hvordan hadde du forestilt deg Annette da...?

Hvis du spør Lita, på begynnelsen og på slutten av turen så tror jeg du hadde fått 2 forskjellige svar! :P Loke er pubertetsmonster, og for alle pubertetsmonstre så er damer litt for deilige til at de klarer helt å styre alle hormoner og andre drifter... :rolleyes: Men på begynnelsen av turen så var det love is in the air! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig herlige bilder.. :P Det er fi9nt at alle går så bra sammen!!

Skriver meg gjerne på en tur en eller annen gang.. :P Hadde vært gøy å se alle "mongobarna" i virkeligheten.. :P

Mongobarna :P

Bare å slenge seg på det! Vi får vel få til et sonen treff snart, bare all den %&#£*$ snøen blir borte så det går an å ha hundene løse uten å risikere bøter og sånnt shit! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...