Gå til innhold
Hundesonen.no

Mindre pene bilder


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Silje foreslo jeg skulle lage en tråd om mindre fotogene hunder, så siden jeg hadde ett veldig pent bilde av Diego så måtte jeg jo bare lage tråden. :wub:

Så har du noen mindre pene bilder av hunden din?

Legg dem ut.. :D

Her er ett av Diego sine mindre pene øyeblikk.. Hihi

IMG_5565litebilde.jpg

Skrevet

Lady og santoz løper og ser ikke ut i det bildet blir tatt (bommet på fokusen også)

Santoz_lady_mongo.jpg

Her løper han for full guffe og ser ut som om han er gal. :wub:

Beachfun01.jpg

Skrevet

Her ligger rufsa og slapper av med underbittet på tørk.

IMG_1791.jpg

Her bestemte hun seg for seg å presse snuta opp i kamera. Hun ser ut som en annen hund på dette bildet..

f83ef81c.jpg

Skrevet

hihi...

har vel ett par toya bilder i de situasjonene også... hehe... bare det å finne dem det da :wub:

utrolige bilder.. hehe... serlig det nedeste t snow dog... hehe :D

Skrevet

Mindre pene bilder av Tinka? De fins det nok en del av ja.

detklrsnn.jpg

netvetbilde.jpg

IMG_3039.jpg

Her har det skjedd et eller annet pussig med det ene øyet hennes eller no, normal ser hun i alle fall ikke ut:

atinkarar.jpg

tinkaeter.jpg

Det var i alle fall noen (men langt fler enn det andre har lagt ut, ser jeg). Jeg valgte forresten å ikke ta med et nærbilde av overbittet og et bilde av Tinkas sittestilling.

Skrevet

har mange mindre pene bilder av sico, ja! Skal se å legge de ut snart;) Men wesminster: HVA var ikke pent med det siste bildet av Tinka? :wub:

Skrevet

Hihi, kule bilder :wub:

Hmm, fant et av Miko når han hadde dame besøk :D

(Den andre papillonen er Pia til "Zander&Pia" som er her inne :D

Godt de har "truser" på :)

i174817577_45639.jpg

Skrevet

Hihi, kule bilder :wub:

Hmm, fant et av Miko når han hadde dame besøk :D

(Den andre papillonen er Pia til "Zander&Pia" som er her inne :D

Godt de har "truser" på :D

i174817577_45639.jpg

Miko så litt psyko ut med de øynene der ja :) men han hadde jo to berter i huset :D

Skrevet

Utrolig bra bilder dere!! :wub: Jeg lo godt av flere!

Her noen "fæle" bilder av Hera ja. her er noen:

herafl.jpg

Hera får prøvd Busters munnkurv.. Like hun det? neeeh...

heramunnkurv.jpg

kanskje vi egentlig bare skal bruke munnkurven på ho.... :D

Herafarlig.jpg

Skrevet

Her kommer noen av donny sine mindre pene bilder.. men så blir han ikke pen på bilder da:s

Donnypbord1.jpg

Donny20smiiiler2.jpg

S5020425.jpg

S5020044.jpg

S5020087.jpg

vet ikke om de ble for store da:s :wub: kan ikke så mye pc

Skrevet

Her bjeffer hun :rolleyes:

april0541ua.jpg

tre0347vy.jpg

Forstår ikke hvordan jeg har klart å ta dette bilde. Ligner jo ikke i det hele tatt. Ligner kanskje mer på en ilder?! :P

april0892lf.jpg

Skrevet

Sånn så Ebbe ut sett ovenfra da jeg hadde snau klippet han helt...

tlfbilde027lite.jpg

hunden til ei venninne av meg har nettopp drukket vann. (legg merke til den nydelige tannstillingen :P)

zitalite.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...