Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi bor ved en vei, hvor det ferdes gående og syklende. Hagen er sikkert inngjerdet, og hunden vår har ingen sjans til å hoppe over eller komme seg gjennom. Men han tar ofte rennefart og bjeffer ved gjerdet når det kommer syklister. De blir jo selvsagt skremt om de ikke har syklet her før og vet om ham. Men har vi egentlig noe mer ansvar så lenge hunden er forsvarlig sikret innenfor gjerde? Jeg er enig, det er absolutt ikke bra, men har jeg tatt mitt ansvar iforhold til regelverk?

Skrevet

Regelverk eller ikke etter regelverket. Det er din jobb å unngå dette! 
Hvorfor la hunden din få lov å oppføre seg slik, selv om det er i din egen hage?!

For hver gang denne hunden bjeffer og jager sykelister så blir den på en måte belønnet, og får en bekreftelse i hvor flink den er å få vekk disse sykelistene, for de forsvinner jo alltid når den bjeffer.

...det hadde de gjort selv om den ikke jaget og bjeffet etter dem, men det er ikke så nøye for en hund. Den vil bare gjøre en jobb den er «flink» på. Og spesielt når den stadig lykkes. Slutt å la hunder få lov å leke villmenn i hager. Selv i private hager bør de lære seg å oppføre seg!

  • Like 1
Skrevet

«Hundeholderen skal påse at hunden ikke farer mot, hopper på, forfølger eller stiller seg i veien for folk som ikke godtar dette.»

Hundeloven paragraf 4. 

Skrevet

Min hund lærte veldig fort at det å gå bananas på terrassen fører til kjeft og eskortering inn i huset.

For det første så belønner du hunden ved å la han få lov å holde på sånn, og for det andre så risikerer du å fremstå som en skikkelig lat og udugelig hundeeier. Selv om du evt har ditt på det tørre juridisk.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...