Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Søkefunksjonen vil ikke fungerer for meg i kveld, så beklager om dette er tatt opp masse før

Søker etter forslag til STERKE/gode godbiter, og gjerne noe sim ikke er veldig klissete da jeg trenger ikke alltid har mulighet til å vaske meg på hendene mellom hver gang jeg har de i hånden. Jeg trenger noe som kan brukes til passering av andre hunder... Hundepølsene virker heller ikke, de er for svake. Han spiser raw for i håp om å øke vekta hans litt, men det kan jeg jo ikke ha i hendene... 

 

Hvis jeg tørker f.eks kjøttdeig i hydrator, vil de da beholde lukten og være like sterk som rå? 

Skrevet

Jeg vet ikke helt hva du mener med «sterke», men jeg har veldig gode erfaringer med woolf sine godbiter. Spesielt Rabbit og den med Salmon. Disse er helt uproblematiske å ha i lomma og smitter ikke. De er imidlertid ganske dyre.

Jeg har også gode erfaringer med Four Friends sine 400-grams bøtter med «Dog Training Treats», spesielt den med «deer» (hjort) som lukter noe helt hinsides. Og Four Friends godbiter i pose - spesielt «Tuna Stick Bites». Begge er fine å ha i lommen og smitter ikke, men førstnevnte smuler ørlite - det er liksom et slags pulver rundt dem.

Og Natures Menu med lam er en hit. Stinker død, dog. Og de er litt porøse så de tåler ikke å ligge i lomma så lenge. Litt store, men grunnet konsistensen er de lett å dele om det trengs. 

Ellers kan «alt» av  blodpølse (uten rosiner), pølser, fisk, kyllingfilét ... bruk fantasien ... deles i terninger  og tørkes på lav varme (50grader kanskje, ikke så varmt at proteinet koagulerer dersom det er ferskt) i ovn med varmluft til de får en hinne som gjør dem tørre og greie å ha med seg.

Skrevet

Jeg bruker Ziwi Peak sitt hundefôr som godbiter og hundene elsker det.

Fôret med makrell og lam stinker, men det FUNKER  ;)

Bitene er tynne, flate og tåler lite før de smuldrer. 

 

9421016594139_xlarge.jpg

Skrevet
4 timer siden, Lmari skrev:

Jeg bruker Ziwi Peak sitt hundefôr som godbiter og hundene elsker det.

Fôret med makrell og lam stinker, men det FUNKER  ;)

Bitene er tynne, flate og tåler lite før de smuldrer. 

 

9421016594139_xlarge.jpg

Hvor kjøper du dette? Har hatt lyst til å prøve det lenge!

Skrevet

Takker så utrolig mye for svar. Jeg skal ta en titt. Det er fantasien som setter stopper, derfor spurte jeg her inne... 

Helt greit at de stinker så lenge de ikke smitter, og ikke minst at de enkelt kan deles opp. 

Skrevet

Jeg lager godbiter etter en oppskrift som en tidligere bruker delte her inne. Det blir som en slags kjøttpudding. Alle hundene mine har elsket disse godbitene, slev den yngste hunden her som er svært kresen.

800g kjøttdeig (jeg foretrekker kylling, gir de fasteste og minst klissete kakene)
1-2 egg
3-5 ss potetmel
2 ss leverpostei
1 dl vann

Blander ingrediensene sammen med en miksmaster eller lignende. Steker i to brødformer med bakepapir på 175 grader i ca. 30 min. Oppbevares i luftett boks kjøleskap eller fryser. Jo lengre de ligger i kjøleskapet, jo tørrere blir de.

  • Like 2
Skrevet

Ost, skinkeost på tube, pannekaker, kjøttkaker, pølsebiter...? Ja, man blir kanskje litt klissete på hendene, men ikke så mye at jeg opplever det som et problem ihvertfall.

  • 4 weeks later...
Skrevet
På 2/1/2020 at 9:34 AM, Tyttebæra skrev:

Jeg lager godbiter etter en oppskrift som en tidligere bruker delte her inne. Det blir som en slags kjøttpudding. Alle hundene mine har elsket disse godbitene, slev den yngste hunden her som er svært kresen.

800g kjøttdeig (jeg foretrekker kylling, gir de fasteste og minst klissete kakene)
1-2 egg
3-5 ss potetmel
2 ss leverpostei
1 dl vann

Blander ingrediensene sammen med en miksmaster eller lignende. Steker i to brødformer med bakepapir på 175 grader i ca. 30 min. Oppbevares i luftett boks kjøleskap eller fryser. Jo lengre de ligger i kjøleskapet, jo tørrere blir de.

Jeg har prøvd denne i dag! Ca 80 kroner (2 pakker kyllingkjøttdeig til 35 kr pakka, en boks leverpostei, og egg/potetmel hadde jeg i skapet, så regner ikke så nøye). Dette ble mange mange hundre godbiter. 

Og nå har det blitt delt opp mye god mat på dette kjøkkenet før, men aldri har hundene stått og pepet ved beina mine. Det gjorde de nå. Gleder meg til å trene med disse ? hva er vel bedre enn billig og godt? Tusen takk for oppskrift ?

20200225_164739.jpg

  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...