Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fridag så da sov vi (relativt) lenge ;)

Men dette kan vel ikke stemme? :o

2h73xif.jpg

 

Dagene starter alltid med tur

2rzuyic.jpg

 

Spille litt WoW (det gjør jeg bare på onsdager :P)

2j161a9.jpg

 

Tur igjen. Her fant vi en elgskank i helga så hun var veldig sikker på at hun måtte sjekke om det kanskje lå en til der ;) 

2zz2r1c.jpg

 

Handletur på hjemveien. Blåbær og sjampinjong :lol: 

2wn68mh.jpg

 

Og her endte sjampinjongen sine dager

fz99b6.jpg

 

Ser opptak av "Dødens tjern" (kjedelig)

10elb1l.jpg

 

Nettkurs i finsk

o0tftx.jpg

 

Kokkelering igjen - godbiter denne gangen

2dmcl94.jpg

 

Så kom latmakken og tok meg så det ble ikke flere bilder :P

  • Like 10
Skrevet
3 timer siden, plutte skrev:

Haha, wow! Er den nye ekspansjonen noko gøy? Får litt savn av og til. :P

Jeg hadde en avtale med meg selv at jeg skulle få lov til å spille ut januar, så skulle jeg slutte. Litt skummelt med aktiv konto når man egentlig skal skrive bacheloroppgave ;) Men jeg gjør ikke så mye annet enn å ta en tur i raidfinderen når den resettes, så det blir ikke stort mer enn en knapp time spilling i uka. Tenker det går helt fint ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet
25 minutter siden, LØJ skrev:

Aha! Er de kokt først?

Jepp! Lager pølser som jeg først koker, så deler opp og tørker i ovn. Blir litt sånn gummiaktig konsistens da, perfekt å ha i lomma :) 

Skrevet
Akkurat nå, Wilhelmina skrev:

Jepp! Lager pølser som jeg først koker, så deler opp og tørker i ovn. Blir litt sånn gummiaktig konsistens da, perfekt å ha i lomma :) 

Smart smart!! Takk for tips :thumbs:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...