Gå til innhold
Hundesonen.no

Ønsker hjelp med sosialisering av valp


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har en skjønn valp på 10 uker som har behov for å møte rolige voksne hunder. Er det noen som kunne tenke seg å møte oss? ?

Spør her fordi vi ikke kjenner noen med hund og vi ønsker at han skal få være sammen med noen voksne hunder slik at han lærer hvordan han skal oppføre seg. ? Han kan være litt forsiktig av seg så jeg hadde håpet vi kunne finne noen voksne hunder som som er rolig og grei.

Vi har bil og kan stille med kaffe! ??

Skrevet

Kan sikkert få hilse på Tulla mi også, men vi er ikke i området før i midten av august.

Det hadde vært veldig kjekt! ? Vi har nå fått vært sammen med noen voksne hunder og det har gått veldig fint! Men vi vil veldig gjerne møte flere!

Noen flere som kunne tenke seg og møttes? ?

Skrevet

Kanskje ikke det beste men, Izzie er en tøffel nær valper. Elsker de over alt på denne jord..

Hun kan være litt hyper i starten men, etterhvert leker hun pent med valper i alle størrelser. Izzie er en stor tispe litt under 40 kg.(6 år gammel..)

Om det høres ok ut, kan vi møtes :)

Skrevet

Det er ikke helt avklart enda :sweat: Men blir nå tidlig i august en gang

Du kan jo sende en PM når du er tilbake og når det evt kunne passe. :)

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Hei, nå er vi på plass. :) Det er bare å ta kontakt dersom du vil møte en veldig rolig voksen hund. Vi holder til på Askøy, med flotte turområder like ved.

Skrevet

Hei!

Det hørtes veldig kjekt ut! Valpen har blitt en liten tøffing og kunne trengt å fått være sammen med noen rolige voksne da han mener det skal være full rulle sammen med alle hunder uansett størrelse og alder. :sweat:

Kunne jo vært fint som du sier og gått litt i et turområde slik at han ikke bruker all energi på og overfalle hunden din! Kunne det passe at vi kom ut til Askøy en gang i helgen? Eventuelt en annen helg? :ahappy:

Skrevet

Joda, det går nok fint å møtes, men i helgen skal vi på AG-konk, så da må det i tilfelle bli om ettermiddagen/kvelden.

Hvordan har du gjort ting når du skulle sosialisere? Jeg har jo også valp nå, men han har ikke fått hilse på noen nesten, kun hunder jeg kjenner fra før eller har fått et inntrykk av. Hvis hunden får hilse på alt og alle hele tiden, så bygger de opp en forventning om at det skal skje, og da kan de bli nokså hysteriske i møte med andre hunder, og mene at alt skal lekes med. Da er det fint å kutte ned på hilsningen, og bare trene på å være i nærheten av. Min valp blir (er!) gigantisk, så jeg kan ikke risikere å få en hund som henger i båndet etter alt, derfor har han ikke fått hilse på de vi møter på tur. Heller trygge og kjente lekekompiser (som det dessverre har blitt for lite av grunnet flytting, men det er en annen sak).

Hvis vi skal møtes, så vil det antageligvis gi best effekt dersom du prøver å holde valpen din på en sånn avstand at den ikke får plaget min hund. Hun liker ikke hunder som er innpåslitne, og sier greit ifra til de, men hun overser tullinger som henger i båndet rett ved siden av. Hvis det er noe du kunne tenke deg å trene på (gå ved siden av rolig hund), så er hun super. :) Gamla kommer til å overse valpen din i senk, så du kan bruke all energi på å lære valpen din at ikke alle skal lekes med.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...