Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 768
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååååh, jeg hadde vist plutselig bursdag litt tidlig sa gubben

1 dag med fitbit. Konklusjon: motiverende!!

Dobbelt så mye som målet mitt idag

Posted Images

Skrevet

Hva er dette for noe?

Skritteller, i hovedsak. Som i tillegg beregner høyde (i trapper) og distanse. www.fitbit.com

Fikk FitBit Ultra for et par år siden, og bruker den i perioder. Spesielt om vinteren, siden jeg da er i dårlig form og trenger å overvåke aktivitetsnivået litt.

Skrevet

Ønsker meg en når Fitbit Force relanseres - skjønner ikke helt hvorfor høyde/trappemåleren som er i One ikke er i Flex, men den skulle være i Force :)

Skrevet

Jeg har Nike FuelBand, det anbefales det også :) Er i hvertfall en god motivasjon.. Eneste som er litt dumt er at det ikke selges i Norge og at man da ikke har noen venner man kan "konkurrere" mot osv. Jeg får ikke opp noen kjente hvis jeg syncer den mot facebook feks.

Men er uansett fornøyd, da den fungerer som en god motivasjon for min del. Noen kvelder må jeg løpe/skli rundt på gulvet i stua for å klare målet, og det er ganske slitsomt :D

Skrevet

Hvafoeno?

En mobil app?

En dings (kommer som armbånd eller usb-lignende klips. Kobles til app/nettside som viser statistikk for hvor mye du går hver dag.

Skrevet

En dings (kommer som armbånd eller usb-lignende klips. Kobles til app/nettside som viser statistikk for hvor mye du går hver dag.

Som edmondo på en måte da eller?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Skrevet

Jeg har en råsa flex! Og er venn med Lill men vil gjerne ha flere! Også så jeg en nevnte at man kan koble den opp mot endomonto, så, noen som vet hvordan det gjøres? ikke helt funnet ut det enda! :)

Edit: Fant ut av det ;) Må gjøres fra pc ;)

Skrevet

Som edmondo på en måte da eller?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Nei, det er en skritteller. Men den kan kobles til Endomondo som måler forbrenning og slikt, ja.

Skrevet

Ser sånn ut ja når jeg gikk inn for å sjekke nå :)

Gleder meg :D Regner med den ikke er nøyaktig på rideturer den heller - men aktivitet er nå en gang aktivitet. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Kan man koble til runkeeper og?

Vil ha venner når jeg får min omsider . :aww:

Jepp. Jeg bruker den med min runkeeper og myfitnesspal. Vi kan være venner vi. :)

  • Like 1
Skrevet

Gleder meg :D Regner med den ikke er nøyaktig på rideturer den heller - men aktivitet er nå en gang aktivitet. :aww:

Det blir maaaange skritt det. :D

  • Like 1
Skrevet

Jepp. Jeg bruker den med min runkeeper og myfitnesspal. Vi kan være venner vi. :)

Yey! :D Hyler ut når jeg har fått den og trenger hjelp.. egentlig din feil at jeg ville ha sånn, for du nevnte din engang for evigheter siden - og jeg har sikla på dem siden :lol:

Det blir maaaange skritt det. :D

:lol: yes! :D

  • Like 1
Skrevet

Fitbiten min er på trondhjemstur den. :aww: Tollpost - eller hva de heter nå - fjaser noe voldsomt. Men da får jeg den vel rett over helga :D

Guest Christine
Skrevet

Noen som har opplevd at minuttene i "very active minutes" forsvinner? Jeg legger inn noen løpestrekker/går fort på turene mine for å fylle opp, men nå er mange minutter borte? Hadde godt over 100 i går, men i mårrest sto det bare 7 der...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...