Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min aller første EFIT :) Ikke så mye spennende som skjedde, en skikkelig hverdags efit som lat student som burde gjort skole.

KL 09.00

Good morgen :heart::heart::heart:

post-10664-0-13927800-1396387155_thumb.j

Vi ble liggende å kose mose en halvtime før vi dro oss opp

post-10664-0-51969500-1396387113_thumb.j

Kl 10.00

Frokost til meg og dogs... og ja, jeg liker melkeskum på kaffen :sleep: (kaffe på melkeskummet)

post-10664-0-97045100-1396387339_thumb.j

post-10664-0-19367900-1396387366_thumb.j

kl 11.00

Vi er ute på tur på årets første båndtvang dag, så deilig vær :D strålende sol og varmt!

post-10664-0-01916900-1396387456_thumb.j

kl 12.00

Fortsatt på tur, de fikk løpe litt løs på et inngjerdet sauejorde

post-10664-0-66817200-1396387526_thumb.j

kl 13.00

Jeg kontrollerer om gjerdet rundt hagen er 100% "jeg skal drepe katta til naboen rømmning sikkert". Resultat: gjerdet er sheltie sikkert, men ikke terrier sikkert, da terrieren kastet seg opp en 3 meters, glatt fjellvegg og kravlet seg ut av hagen da jeg mjauet borte hos naboen :o . Konklusjon: Ikke noen løse bikkjer i den hagen til vi har fått satt opp enda et gjerde... :getlost:

post-10664-0-94491600-1396387879_thumb.j

kl 14.00

Jeg støvsuger.... og ja, vi har altså en motorsykkel i stua, samboeren min mente det var for KALDT for motorsykkelen i garasjen og den hadde ikke godt av å FRYSE.. :huh: nå skal den heldigvis snart ut, han mener det er kunst...ehm

post-10664-0-20496800-1396388116_thumb.j

kl 15.00

Jeg spiser lunch og går igjennom selvangivelsen

post-10664-0-98915700-1396388155_thumb.j

kl 16.00

Det er viktig å følge med om naboens katt (eller noe som ligner på en katt) er utendørs så vi kan bjeffe som gale

post-10664-0-44637000-1396388375_thumb.j

kl 17.00

En eller enn annen har spydd ut gulerot lunchen i min nye seng. Den orange saften har trekt ned i selve overmadrassen... :pinch:

post-10664-0-55547200-1396388679_thumb.j

kl 18 -20

Vi er på Agility trening, flinke bisker...men mor er for treig.

post-10664-0-16469200-1396388759_thumb.j

kl 20.00

På vei hjem

post-10664-0-63176700-1396388804_thumb.j

kl 21.00

Spiser middag

post-10664-0-89957500-1396388979_thumb.j

22.00

Sitter i min slitte, utgåtte, super digge, rosa blomster pysj og spiser dessert

post-10664-0-76278900-1396389075_thumb.j

Stella spiser også bringebær til dessert

post-10664-0-44031100-1396389144_thumb.j

Resten av kvelden skal kastes bort på facebook og lignende :aww:

Takk for oss :flowers:

  • Like 10
Skrevet

Ler av motorsykkel i stuen :lol: :lol: :lol: Og hva bruker du til å lage melkeskummet med?? Så ut som min type skum :aww: :aww:

Mmmm skum :P

På kaffemaskinen så er det en sånn egen melskeskum funksjon, så jeg bare trykker på en knapp :)

veldig kjekt!

Skrevet

Wow, skal si du spiser sunt. :|

Det var hva jeg la først merke til, spesielt siden mine EFITer som regel er fylt av store luncher og sjokolade til kaffen. :D

  • Like 1
Skrevet

Tusen Takk :heart:

Stella er blanding av dachs og cairn terrier :), hun er veldig langhåret nå, skal snart nappes :)

Trodde på det første bilde (som forøvrig er veldig søtt) at hun var border terrier, med litt for lite farge. Hun er veldig søt da :wub:

Og motorsykkel inne kunne godt skjedd her i huset også, men heldigvis har vi trapp opp til inngangen, derfor står den i "gutterommet"/boden til gubben :D

Skrevet

Trodde på det første bilde (som forøvrig er veldig søtt) at hun var border terrier, med litt for lite farge. Hun er veldig søt da :wub:

Og motorsykkel inne kunne godt skjedd her i huset også, men heldigvis har vi trapp opp til inngangen, derfor står den i "gutterommet"/boden til gubben :D

Haha ja her er det også trapp, en ganske bratt en også :P

Så tror du ikke mannen + noen kompiser dro den hundrekilos sykkelen opp trappene? Joda.. de stod og banna og sverta i sikkert en time for å få den inn. Haha mannfolk!

Og ang stella: at hun ligner på border terrier er noe jeg får høre nesten hver dag :) alle tror hun er border eller border blanding :)

Skrevet

Wow, skal si du spiser sunt. :|

Det var hva jeg la først merke til, spesielt siden mine EFITer som regel er fylt av store luncher og sjokolade til kaffen. :D

Hehehe ja :P

jeg vet ikke om du følger frisk og sunn tråden her på forumet, men jeg la om kostholdet for 3.5 mnd siden pga elendig helse og vitamin mangel fra å spise junk 6 dager i uken til super sunt og ikke noe sukker.

Føler meg veldig mye bedre, er kvitt migrenen og allergiene og trenger ikke sove 12 timer i døgnet lenger :)

  • Like 1
Skrevet

Så fint det så ut hjemme hos deg :) og all maten din så veldig god ut!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Åh tusen takk :)

Vi kjøpte hus i fjor høst og driver og pusser opp. Er litt tomt fortsatt da, mangler litt møbler :P Men vi trives :)

  • Like 1
Skrevet

Skal si du har det pent hos deg :ahappy: Og for en middag :drool::drool: Takk for oppskrift for å si det sånn :P

Tusen takk :D

middagen er super lett og enkel å lage, bare husk å legg kalkunen til marinade kvelden før, så er det bare å smelle alt i en form...stappe i ovnen, ferdig :)

Skrevet

Så god all maten så ut :ahappy: Jeg blir alltid litt smålig fristet til å legge om kostholdet selv når folk skryter slik av det. Men samtidig så hater jeg å kontrollere hva jeg skal og ikke skal spise :lol:

Har du tråd på sonen for sheltien din? :ahappy: H*n var pen :wub:

Skrevet

quote name="MegaMarie" post="1693125" timestamp="1396552141"]

Så god all maten så ut :ahappy: Jeg blir alltid litt smålig fristet til å legge om kostholdet selv når folk skryter slik av det. Men samtidig så hater jeg å kontrollere hva jeg skal og ikke skal spise :lol:

Har du tråd på sonen for sheltien din? :ahappy: H*n var pen :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...