Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min aller første EFIT :) Ikke så mye spennende som skjedde, en skikkelig hverdags efit som lat student som burde gjort skole.

KL 09.00

Good morgen :heart::heart::heart:

post-10664-0-13927800-1396387155_thumb.j

Vi ble liggende å kose mose en halvtime før vi dro oss opp

post-10664-0-51969500-1396387113_thumb.j

Kl 10.00

Frokost til meg og dogs... og ja, jeg liker melkeskum på kaffen :sleep: (kaffe på melkeskummet)

post-10664-0-97045100-1396387339_thumb.j

post-10664-0-19367900-1396387366_thumb.j

kl 11.00

Vi er ute på tur på årets første båndtvang dag, så deilig vær :D strålende sol og varmt!

post-10664-0-01916900-1396387456_thumb.j

kl 12.00

Fortsatt på tur, de fikk løpe litt løs på et inngjerdet sauejorde

post-10664-0-66817200-1396387526_thumb.j

kl 13.00

Jeg kontrollerer om gjerdet rundt hagen er 100% "jeg skal drepe katta til naboen rømmning sikkert". Resultat: gjerdet er sheltie sikkert, men ikke terrier sikkert, da terrieren kastet seg opp en 3 meters, glatt fjellvegg og kravlet seg ut av hagen da jeg mjauet borte hos naboen :o . Konklusjon: Ikke noen løse bikkjer i den hagen til vi har fått satt opp enda et gjerde... :getlost:

post-10664-0-94491600-1396387879_thumb.j

kl 14.00

Jeg støvsuger.... og ja, vi har altså en motorsykkel i stua, samboeren min mente det var for KALDT for motorsykkelen i garasjen og den hadde ikke godt av å FRYSE.. :huh: nå skal den heldigvis snart ut, han mener det er kunst...ehm

post-10664-0-20496800-1396388116_thumb.j

kl 15.00

Jeg spiser lunch og går igjennom selvangivelsen

post-10664-0-98915700-1396388155_thumb.j

kl 16.00

Det er viktig å følge med om naboens katt (eller noe som ligner på en katt) er utendørs så vi kan bjeffe som gale

post-10664-0-44637000-1396388375_thumb.j

kl 17.00

En eller enn annen har spydd ut gulerot lunchen i min nye seng. Den orange saften har trekt ned i selve overmadrassen... :pinch:

post-10664-0-55547200-1396388679_thumb.j

kl 18 -20

Vi er på Agility trening, flinke bisker...men mor er for treig.

post-10664-0-16469200-1396388759_thumb.j

kl 20.00

På vei hjem

post-10664-0-63176700-1396388804_thumb.j

kl 21.00

Spiser middag

post-10664-0-89957500-1396388979_thumb.j

22.00

Sitter i min slitte, utgåtte, super digge, rosa blomster pysj og spiser dessert

post-10664-0-76278900-1396389075_thumb.j

Stella spiser også bringebær til dessert

post-10664-0-44031100-1396389144_thumb.j

Resten av kvelden skal kastes bort på facebook og lignende :aww:

Takk for oss :flowers:

  • Like 10
Skrevet

Ler av motorsykkel i stuen :lol: :lol: :lol: Og hva bruker du til å lage melkeskummet med?? Så ut som min type skum :aww: :aww:

Mmmm skum :P

På kaffemaskinen så er det en sånn egen melskeskum funksjon, så jeg bare trykker på en knapp :)

veldig kjekt!

Skrevet

Wow, skal si du spiser sunt. :|

Det var hva jeg la først merke til, spesielt siden mine EFITer som regel er fylt av store luncher og sjokolade til kaffen. :D

  • Like 1
Skrevet

Tusen Takk :heart:

Stella er blanding av dachs og cairn terrier :), hun er veldig langhåret nå, skal snart nappes :)

Trodde på det første bilde (som forøvrig er veldig søtt) at hun var border terrier, med litt for lite farge. Hun er veldig søt da :wub:

Og motorsykkel inne kunne godt skjedd her i huset også, men heldigvis har vi trapp opp til inngangen, derfor står den i "gutterommet"/boden til gubben :D

Skrevet

Trodde på det første bilde (som forøvrig er veldig søtt) at hun var border terrier, med litt for lite farge. Hun er veldig søt da :wub:

Og motorsykkel inne kunne godt skjedd her i huset også, men heldigvis har vi trapp opp til inngangen, derfor står den i "gutterommet"/boden til gubben :D

Haha ja her er det også trapp, en ganske bratt en også :P

Så tror du ikke mannen + noen kompiser dro den hundrekilos sykkelen opp trappene? Joda.. de stod og banna og sverta i sikkert en time for å få den inn. Haha mannfolk!

Og ang stella: at hun ligner på border terrier er noe jeg får høre nesten hver dag :) alle tror hun er border eller border blanding :)

Skrevet

Wow, skal si du spiser sunt. :|

Det var hva jeg la først merke til, spesielt siden mine EFITer som regel er fylt av store luncher og sjokolade til kaffen. :D

Hehehe ja :P

jeg vet ikke om du følger frisk og sunn tråden her på forumet, men jeg la om kostholdet for 3.5 mnd siden pga elendig helse og vitamin mangel fra å spise junk 6 dager i uken til super sunt og ikke noe sukker.

Føler meg veldig mye bedre, er kvitt migrenen og allergiene og trenger ikke sove 12 timer i døgnet lenger :)

  • Like 1
Skrevet

Så fint det så ut hjemme hos deg :) og all maten din så veldig god ut!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Åh tusen takk :)

Vi kjøpte hus i fjor høst og driver og pusser opp. Er litt tomt fortsatt da, mangler litt møbler :P Men vi trives :)

  • Like 1
Skrevet

Skal si du har det pent hos deg :ahappy: Og for en middag :drool::drool: Takk for oppskrift for å si det sånn :P

Tusen takk :D

middagen er super lett og enkel å lage, bare husk å legg kalkunen til marinade kvelden før, så er det bare å smelle alt i en form...stappe i ovnen, ferdig :)

Skrevet

Så god all maten så ut :ahappy: Jeg blir alltid litt smålig fristet til å legge om kostholdet selv når folk skryter slik av det. Men samtidig så hater jeg å kontrollere hva jeg skal og ikke skal spise :lol:

Har du tråd på sonen for sheltien din? :ahappy: H*n var pen :wub:

Skrevet

quote name="MegaMarie" post="1693125" timestamp="1396552141"]

Så god all maten så ut :ahappy: Jeg blir alltid litt smålig fristet til å legge om kostholdet selv når folk skryter slik av det. Men samtidig så hater jeg å kontrollere hva jeg skal og ikke skal spise :lol:

Har du tråd på sonen for sheltien din? :ahappy: H*n var pen :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...