Gå til innhold
Hundesonen.no

søker dobbermann,boxser el amfstaff til alv


tigra

Recommended Posts

Skrevet

eg har fått ei tispe på snart 6år ,eg har kun hatt hu i 1år,hu har ikke hatt valper bare innbilt kvar gang,så eg syns hu fortjene de. ville hatt ein dobbermann ,trur de kan bli fint siden hu er blanding av boxser og dobbermann!

Skrevet

Gå inn på finn.no -> torget -> dyr og utstyr -> hunder og søk på for eksempel "blanding", "blandingshunder" eller "boxer". Virker det som om vi egentlig trenger flere blandingshunder på det norske markedet?

Amstaff er forøvrig en ulovlig rase i Norge (gjelder hunder som er født og/eller solgt/omplassert etter 1. august (?) 2004), og det er dermed også en ulovlig rase å avle på. Hvis du avler fram en amstaffblanding og framtidige valpekjøpere blir stoppet av politiet, kan de risikere å få hunden sin avlivet. Ønsker du å sette andre mennesker i en slik situasjon?

At hunden får innbilt svangerskap betyr ikke at den trenger å avles på. Hvis det innbilte svangerskapet er til stor plage for tispa, ville jeg heller kastrert henne enn å sette valper på henne. Hvis du syns kastrering høres dyrt ut, kan jeg love deg at det å ha valpekull vil koste deg minst det samme.

(Jeg høres kanskje litt muggete ut, men planlagt blandingsavl syns jeg er helt unødvendig, rett og slett.)

Skrevet

Denne dialekten minner da svært om han som ønsket seg den bikkja fra Tyrkia. Kanskje det hadde vært partneren for din tispe? Tyrkeren, altså :D

Skrevet

jeg har en pitboxer, kanskje det kan vere noe? Han e blanning av pitbull, bokxser, amstaff å dåbbermann. Kjempekul å pen hund som elsker tisper. Vor i stavanger bor du? så kanskje vi kan møtes?

Skrevet

jeg har en pitboxer, kanskje det kan vere noe? Han e blanning av pitbull, bokxser, amstaff å dåbbermann. Kjempekul å pen hund som elsker tisper. Vor i stavanger bor du? så kanskje vi kan møtes?

Har du snakka med han og spurt om han ønsker bli pappa da? Det er ganske viktig at han får være med på avgjørelsen. Ikke bare bare å bli pappa sånn uten å samtykke i det. Så han må vite at han ikke får bruke beskyttelse da. Og han burde vel få være med på samværsavtale og.

Skrevet

Har du snakka med han og spurt om han ønsker bli pappa da? Det er ganske viktig at han får være med på avgjørelsen. Ikke bare bare å bli pappa sånn uten å samtykke i det. Så han må vite at han ikke får bruke beskyttelse da. Og han burde vel få være med på samværsavtale og.

Jeg tror at d kan vere bra for han. Han e så agresiv mot andre guttehunder, så jeg håper at han kan roe seg ned å få brukt enersji på andre måter. Så slipper han og banke andre hunder for å konkurerre om damer.

Skrevet

Jeg tror at d kan vere bra for han. Han e så agresiv mot andre guttehunder, så jeg håper at han kan roe seg ned å få brukt enersji på andre måter. Så slipper han og banke andre hunder for å konkurerre om damer.

Det synes jeg var en god idé. Nå får han jo servert ei dame og da kan han jo skryte til gutta i gata om det. Blir kongen på haugen.

Skrevet

Hahhahaa! MEN, jeg tror ikke ts er et troll, hvor sært det enn høres ut. Eller, man kan jo aldri vite, får håpe hun er et sonentroll!

Skrevet

Visste ikke at Alver holdt hunder? Isåfall ser jeg for meg at en elegant mynde hadde sett bedre ut.

Haha,den var fin! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...