Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka.moo.no


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Fin hjemmeside :icon_redface:

Enkel og stilren og litt original.'

Noen tips:

* vinduet sidene kommer opp i kunne kanskje vært større?

* Det burde kanskje stått litt klarere mellomrom mellom sidene?

* Du burde opplyse om sist oppdatering, det er greit å vite for folk som følger med siden din :D

Tinka er ei flott jente, gjesteboka er signert :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

Tinka.tk har fått nytt design, et par nye sider ("eieren" og "våre planer"), og litt små oppdateringer her og der. Vil gjerne ha ris/ros, tips til forbedringer osv. Og gjerne forslag til hva mer jeg kan ha inne på siden - artikler eller hva som helst.

Siden vises litt forskjellig i forskjellige nettlesere, men den skal gå greit å se den både i IE, Firefox og Opera. Har laget designet for skjermoppløsingen 1280x1024, og har testet det i 1024x768, og det skal fungere det også.

Hilsener i gjesteboka mottas med et takk!

Skrevet

Synes den var kjempebra jeg! :( Er som oftest bedre med farge en hvit bakgrunn. Synns jeg da :P

Morro å lese om planene deres, og som jeg skrev i GB, blir vi å treffes på flere steder enn treff hvertfall! :P

om du vil at flere skal møte opp på treff, kan du jo alltids lage en liten sak om det inne på Tinka`s side også, og ikke bare linke. Evt. Skrive at du leder treff i trondheim under "om eieren" :P

  • 1 month later...
Skrevet

Da har siden fått nytt design, hva syns dere? Er ikke helt lett å få siden til å se bra ut i både firefox og IE, og nå har jeg ikke engang begynt å se på hvordan den ser ut i andre skjermoppløsinger.

Men jeg vil gjerne høre både positivt og negativt, og om noen har tips til hva mer jeg kan ha på siden blir jeg glad for det også.

Skrevet

jeg fikk det ikke til når jeg trykkte på linken i signaturen, men det gikk npr jeg skrev inn adressen selv.

Uansett, kjempestilig, herlig farge :D Kledde siden veldig godt, og banneret var jo lekkert! :P

Skrevet

Nå kom den! Var fint nytt design, veldig behagelig og enkelt å se på.. Krangler litt med siden, men jeg regner med at det er fordi jeg sitter på skolen (nettet er tilbakestående her nemlig).

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fint design og oversiktelig :angry:

*Midtsentrering er jo et tips

*Kanskje noe som kan pynte opp i nederste del av menyen?

Siden din virket neten litt "tom", kanskje et lite bilde nederst i menyen "fresher mer opp"

* Pass på at du ikke lager bildene dine for store slik at du slipper bortoverscroll :wub:

(har selv problemer med å få bort bortoverscrollen på siden min,

scrollen bortover er kun i IE i FF er det ingen bortoverscroll, irriterer meg grønn :rolleyes: )

  • 6 months later...
Skrevet

Nå har jeg oppdatert siden med nye bilder i fotoalbumet, nytt design, bilder her og der på sidene, og i tillegg har jeg endret litt rundt omkring. Ta en titt, og skriv gjerne i gjesteboka. :barfy:

Dagboka oppdateres så ofte jeg har tid og/eller noe å skrive om.

  • 1 month later...
Skrevet

Siden har fått nytt design, og jeg har fikset en del småtteri her og der.

Tips til forbedringer på designet, og til andre/flere ting jeg kan ha inne på siden (av tekst og slikt) mottas med takk!

Skrevet

KJEMPE fin!! ;) Utrolig god kvalitet på bildene og behagelig design! ;)

Om det er noe jeg skal ønske meg på siden.. Kanskje et skille mellom linkene til hver side?

  • 1 month later...
Skrevet

Da har siden fått nytt design igjen. Fint om jeg får tilbakemeldinger om iframen er for bred for noen. Og går det greit med bakgrunnen i oppdateringsboksen?

Ellers så setter jeg som vanlig veldig pris på en hilsen i gjesteboka. :closedeyes:

Skrevet

Synes det nye designet var kjempe stilig. Eneste jeg synes er dumt er at jeg layouten er så lang (på min skjerm) at jeg må scrolle nedover. Men har jo fått ny pc med annen skjermoppløsning som jeg ikke er vant med og som sikkert ikke er vanlig, hehe ;) Så det blir veldig personlig ment ;)

Meen likte layouten kjempe godt, du er flink. Og ang bakgrunnen på oppdateringsboksen synes jeg det går helt greit ;) Iframen passer perfekt hos meg, men synes kanskje at oppdateringsboksen kunne vært bittelitt lengre, bredden er bra nok ;)

Skrevet

Hvilken oppløsning har du? 1024x768? (husk at du kan jo endre oppløsninga selv om du vil det da)

Jeg hadde oppdateringsboksen høyere først, men så ble den av en eller annen grunn for lang i explorer, men fin i firefox...

Skrevet
Men har jo fått ny pc med annen skjermoppløsning som jeg ikke er vant med og som sikkert ikke er vanlig, hehe ;)

som sagt over her, så har jeg jo kjøpt meg en ny pc med widescreen og har nå skjermoppløsning 1280x800 (og ja jeg vet jeg kan justere skjermoppløsningen som seg selv vil ;)) Altså, jeg er ikke vant med denne skjermoppløsningen og den er ikke sikkert ikke så vanlig heller:)

  • 1 month later...
Skrevet

Hihi, jeg har laga nytt design igjen (noe må man jo gjøre når man kjeder seg...). Veldig enkelt denne gangen. Forbredringer, ris og ros mottas med takk! :D

Ja, jeg veit det er bortoverscroll på stamtavla, men det gidder jeg ikke å gjøre noe med, jeg er for lat.

Har også oppdatert siden her og der, blant annet et bilde av en av Tinkas oldefedre, som jeg fant i ei stamtavlebok fra 1990. Har dessuten prøvd så godt jeg kan med å få bort bortoverscroll i bloggen, men om det er det hos deg, så si ifra (og si hvilken oppløsning og nettleser du bruker...).

Skrevet

Litt kritikk: De vinduene som fotoalbumene åpner seg i er en satt størrelse, noe som gjør at man får bortoverscroll og må bla for å se hele bildet - og man har ikke mulighet til å gjøre vinduet større.

Ellers synes iallefall jeg det var en bra side - det enkle er ofte det beste. :D

Skrevet

Ja, veit at det er sånn på noen av dem. Skal fikse det nå. :D

Edit: Da har jeg ordna det sånn at alle fotoalbumene ser bra ut i Firefox 1280x1024 i alle fall (bortsett fra albumet 3-4 år, som av en eller annen grunn ikke gjør det her i alle fall, til tross for at jeg har femdobbelsjekket), og dessuten har jeg laga vinduene sånn at det går an å justere det om det ikke ser bra ut.

Skrevet

Veldig clean design. Jeg liker sider best sånn. Enkle og greie.

Og supert innhold! Flotte gallerier, nydelige bilder av sjarmøren Tinka, og god tekst.

  • 4 months later...
Skrevet

Siden har fått nytt design, et svært enkelt og greit design som en femåring sikkert kunne ha laget, men uansett. Det er i grunnen nokså lite innhold på hjemmesiden nå, men det er allikevel hyggelig om dere tar en tur innom, leser litt i bloggen og kanskje til og med skriver en hilsen i gjesteboka? :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...