Gå til innhold
Hundesonen.no

Musikk


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

hmmm, noen typer punk... Metal som skriker. Er glad i metal, men noe blir bare for teit.

Skrevet

"Skrike-metal" (hvor alt du hører er brøling/skriking), tekno, trance, balader med masse hyling og gauling, masete rock.. Alt som bråker rett og slett. B) Takler ikke musikk som jeg får vondt i hodet av.. Musikk skal være avslappende, det skal ikke gi deg magesår og hodepine *^_^*

Er heller ingen fan av "masseprodusert", sjel-løs, glatt pop.

Eddie Medusa og andre harry greier vil jeg også ha meg frabedt. :(

Skrevet

Scooter...skuddpremie på den mannen please? Det er så illle at jeg klarer ikke å være i et rom hvor den musikken spilles..uansett hvor drita jeg er.

Generellt hater jeg dølle hypet opp coverversjoner av det som engang var en ok låt.(uttallige slike ute å går for tiden)

wannabe metall ala Linkin park og det andre bandet som heter noe med bisciuit?De prøver liksom å gjøre det r.a.t.m og r.h.c.p gjorde så mye bedre for over 10 år siden så de provoserer meg en smule.Creed..ikke minst (vi trenger bare en pearl jam...)

Lett fordøyelig listepop irriterer meg ikke så mye selv om det ofte er dårlig, for de prøver sjelden å late som det er bra heller.

Skrevet

Jeg liker lite av Norsk musikk. Det værste er Kaishers orkestra! Helt gruuusom musikk. Og trang fødsel, seigmenn, postgirobygget etc etc. og Morten Abel :( ja det er flere.. Så liker jeg ikke sånn hyle skrike metall. som Satyricon feks.

Så liker jeg ikke house, mye av det som spilles på Mpetre er dritt. Blir bare sliten i hodet. Og mye dance er dårlig.

Er ikke så veldig fan av ballader alla maria carey, og hun Mary J Blige. HUFF!! får helt gnagsår.

Opera skjønner jeg meg ikke på, og jazz er ikke godt å høre på.

Og James Blunt har jeg fått opp i vranghalsen. Oasis bla. er fælt.

Rap= :wallbash: uff!

ja det er endel jeg ikke liker. :P Dette er et utdrag.

Skrevet

Klarer IKKE metal. Takler å høre på det meste men metal...da kjenner eg irritasjonen i kroppen ja.

Liker ikke møkka rappere som 50cent og co som ødelegger for den gode men mindre kjente kvalitet's hiphop'n.

Skrevet

Takler ikke Kaizers jeg heller, men har en bestevenninne som elsker det så da er det bare¨å lukke ørene :(

Greier ikke rap i for lange perioder av gangen - og metal? Nei takk...

Skrevet

Hiver meg gjerne med på den skuddpremien på Scooter, makan til møkk skal en lete lenge etter!

Kategorien rap inneholder mye ekkel musikk, listepop suger. Creed, Darkness og Eminem fremkaller

brekninger! Wannabe-metall med vokal som bare vræler sliter i ørene mine! Musikk som selger

ene og alene på grunn av kroppen til artisten gjør meg kvalm! En del av de som sambo hører på

gir meg krampe i indreøret, Sum41 er en av dem.

Alex har sine klare meninger om musikken min, han pleier å luske ut på badet å legge seg med en gang

jeg setter på System of a Down eller lignende. :(

Skrevet

Liker ikke

- "skrike-metal".

- Klisjé fylte ballader.

- Listepop.

- Wannabe-punk, som f.eks Good Charlotte, Sum41 osv..

- Marilyn Manson sine coverlåter av Ramones, egentlig de fleste coverlåter...

- Trance

- Techno

- Hillary Duff, Lindsay Lohan, Pussycat Dolls, Jessica Simpson osv.

- Norsk musikk som f.eks Jan Eggum(*grøss*), Gitarkameratene, Åge Aleksandersen, DDE, Finn Kalvik osv.

- Norsk country og Danseband, som Heidi Hauge, Ole Ivars, Picazzo, Joe Bjørnars, Liv Marit Wedvik o.l

- Norsk og utenlandsk hip-hop som Jaa9 & OnklP, Whimsical(?)50 cent og alle de der(husker ikke navnene i farta)..

Hmm... :(

Tror jeg stopper der...

Skrevet

Jeg heller liker ikke skrike metall blir for mye åsså Kaishers orkestra helt grusomt å høre på...!! :( Så rap helt grusom det også blæææ <_<

Skrevet

Opera.! (om det kan kalles musikk.)

Klissete Boyband frau får jeg mareritt av...

Gothhardmetall greire som er bare brøl & bråk e totalt meningsløst...

Kaizers er helt tullete...

Å generelt det meste som ligger på Top20.... :(

Skrevet

Skal vi se... Jeg misliker mye musikk. :P

Country, svensktopp o.l., jazz, alle sjangere som er blandet med jazz, rap, hip-hop, heavy metal/ puddelrock, glam, 80tallspop i særklasse, all annen pop, goth (med et unntak), rock n roll, visesang, dance, nu-metall, glad-klassisk (ala morgenstemning osv) , en god del opera, 98 % av tekno, trance, 80% av trash/ gore metal, 60% av deathmetall, listeblackmetal (puddelblackmetall med nakne damer og slanger osv :rolleyes: ), liksom-punk, og sef norsk musikk jeg ikke vet sjangeren på som er nevnt før her. Helt sikkert flere jeg har glemt i farten. :D

Skrevet

Takler ikke Kaizers jeg heller, men har en bestevenninne som elsker det så da er det bare¨å lukke ørene :P

Greier ikke rap i for lange perioder av gangen - og metal? Nei takk...

Helene da! Kaizers er jo bra :D

Skrevet

Ai, det kommer veldig an på. Om det er mobbefaktor eller ren skytefaktor. En god del musikk er bare så latterlig at det er morsomt å mobbe det. Men så har vi også det som faktisk er så dårlig at det bare er pinlig og/eller skrekkelig å høre på. Under den siste kategorien kommer blant annet wannabe-punk-musikk som Busted, Simple Plan, Good Charlotte osv. Og skrike-metal. Sånn som du får vondt i ørene av å høre på. Og det meste av techno- og trance-musikk. Eller alt egentlig, hehe. Ellers så er det masse musikk som jeg ikke har på spillelista mi for å si det sånn, men som jeg ikke dævver av å høre en sang eller to av. Noen ganger kan det til og med være underholdende å høre på sånn som Power Hit Radio eller no sånt som spiller "Minst 14 hits i timen!" - men kun til en viss grad. Har jeg valget setter jeg heller på en cd, for å si det på den måten.

Skrevet

Alt som er laget av artister som starter ved dj, scooter er grusomt, han der som synger wonderchild, james blunt, Wyclef Jean, mye og egentlig alt og det meste av hip hop, trance, dance, teckno, pop osv osv. Nightwish ( de er bra helt til ho dama begynner å vræle) å evanesence, og mye av skrikemetallen, metall-wannabes å punk- wannabes. Det er ikke mye som kommer gjennom filteret mitt når jeg tenker meg om :D .

Skrevet

Liker ikke

- "skrike-metal".

- Klisjé fylte ballader.

- Listepop.

- Wannabe-punk, som f.eks Good Charlotte, Sum41, Greenday, blink 182 osv..

- Marilyn Manson sine coverlåter av Ramones, egentlig de fleste coverlåter... Ja , og covere av jokke og valentinerne :P

- Trance

- Techno

- Hillary Duff, Lindsay Lohan, Pussycat Dolls, Jessica Simpson osv.

- Norsk musikk som f.eks Jan Eggum(*grøss*), Gitarkameratene, Åge Aleksandersen, DDE, Finn Kalvik osv.

- Norsk country og Danseband, som Heidi Hauge, Ole Ivars, Picazzo, Joe Bjørnars, Liv Marit Wedvik o.l

- Norsk og utenlandsk hip-hop som Jaa9 & OnklP, Whimsical(?)50 cent og alle de der(husker ikke navnene i farta)..

Hmm... :D

Tror jeg stopper der...

Sååå enig :P

Skrevet

BEYOND:

Hva er det du egentlig hører på..!? :P

Jeg er ikke så glad i norske artister jeg heller.. Sondre Lerche, Morten Abel og alle de der.. Uff.. Er ikke så glad i sanger som synges på norsk heller.. der få sanger det :D

Er heller ikke så glad i country, jazz, opera, og metall der de bare skriker.. Og det finnes svært få gode hip - hop sanger. De "prater" jo med musikk i bakgrunnen, bråker gjør det også. Nei, uff, tror ikke jeg skal si noe mer om det :P

Men jeg prøver jo å være åpen for ny musikk, og jeg hører egentlig på mye forskjellig. Men i mine øyne er rock, ballader og pop(tenker Michael Jackson)den beste musikken :P

  • 1 month later...
Skrevet

BEYOND:

Hva er det du egentlig hører på..!? ;)

Det som er igjen etter lista vel ;):)

Hovedsakelig (98%?) oldschool/ "true" :rolleyes: blackmetal (og noe moderne/ eksperimentell bm, eller musikk som tangerer sjangeren, men IKKE storparten av det som kalles bm i media for tiden, som jeg syns stort sett er bare en teit og trist fornærmelse mot sjangeren <_< )

+ noe deathmetal, litt ekstrem/gore metal (men mindre og mindre), ett goth/industri band, litt tung klassisk, littegrann opera, og har hørt noe tidlig punk og noe industri/tekno som var sjarmerende ;)

Men går stort sett med høretelefoner, så ingen hunder er skadelidende ;);)

Ikke for det.. begge sover søtt til blackmetal, mens lille voffen syns pop (pling plong lyder) er litt skummelt. :rolleyes:

Skrevet

Generelt country, spesielt norsk, a'la Heidi Hauge *grøss* Ellers takler jeg ikke Gåte osv.

Kommer ikke på annet akkurat nå, dvs. at det her nok er det verste...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...