Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! 

Hvordan har dere i full jobb løst det når dere har henta hjem en valp? ? Har dere fått mulighet til å planlegge såpass at dere får leveringsdato til å matche ferie? 

Jeg har vokst opp med hund, men sist vi hadde valper så hadde vi eget kull. Det var 13-14 år siden. ? 

Har lest boken VALP, og der sier de helst 5 uker fri fra jobb. I min jobb har vi lov til å ta maks 3 uker sammenhengende, så det er ikke akkurat realistisk for meg. Jeg får ha med hunden på jobb da, så sånn sett så er det greit. Jeg er redd ferien min ikke vil matche en eventuell valpefødsel, og det er lite slingringsmonn når ferien først er satt. 

Så spørsmålet er:
Hvordan hente hjem valp når man er i full jobb? ? Tar gjerne imot tips fra dere som er alene, da jeg selv bor alene ?

Skrevet

Jeg har planlagt ferie og henting av valp så jeg har mest mulig ferie i starten. Etter det har jeg vært avhengi av hjelp fra folk som kan enten passe eller gå tur/lufte ila dagen (også litt avhengi av hvor gammel valpen er). Men jeg har jobb hvor jeg ikke kan ha med hund eller lufte ila arbeidsdagen. Så ja, det er en utfordring. 

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hadde heldigvis lov til å ta med på jobb (ikke lenger nå) NB:3 uker er altfor lite! Trente gradvis alenetrening på kontor, men dette kan ta lang tid..Ofte mer enn 5 uker.

Skrevet

Dette lurer jeg også på. Både ferie og leveringstidspunkt er jo vanskelig å planlegge fram i tid. For ikke å snakke om at de skal passe sammen. Forrige gang var jeg student med lang sommerferie og hadde omtrent ubegrenset med tid. Denne gangen blir det nok maks 4 uker. I tillegg er det ungenes og samboer sin ferie å tenke på :p 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...