Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag sa vi farvel til Kovu, bare fire måneder etter at Odin ble borte. Kroppen var gammel og dårlig, og bakparten begynte å svikte. Det var vanskelig å ta avgjørelsen denne gangen, ettersom han hadde gode og dårlige dager, men de dårlige dagene ble stadig flere.

DSC_6646.thumb.JPG.af96969b6c02123d4887b24c8a6fd057.JPG

DSC_6660.thumb.JPG.1df830d6496df0e763d5155a6a4b6dfc.JPG

  • Sad 8
  • simira changed the title to Masithela's Red Kovu 2010-2023
Skrevet

Takk. Det var nok ikke helt uventet, selv om Kovu merkbart ble skrøpeligere etter at Odin ble borte. Men jeg var veldig forberedt på det. Trist er det uansett, såklart.

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...