Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

 

Hei. Noen som kan hjelpe. 

En av naboene her har fått seg katt og den driver og markerer over alt. (Hannkatt.)

Vi får selvfølgelig ikke katten vekk fra huset vårt. Til vår store fortvilelse for siden han driver og markerer så stinker det inne hos oss.☹️

Katten hopper til og med opp på noe emner som ligger utenfor soverommet vinduet vårt og driter.

Og I blomsterbeddet mitt.

Har prøvd med pepper og strø langs der den går men den går der forsatt.

Noen som har prøvd noe annet mot katter som ikke koster mye.

Må være noe som ikke skremmer vekk hunden min. 

Skrevet
13 timer siden, Terrierpia skrev:

Sitronskiver, eller Lime eller til nød Appelsin. Det hjalp hos oss når katter gjorde fra seg under trampolina til stadighet.

Går det ann og bruke sitron eller lime saften du får kjøpt på matbutikker?

Skrevet
8 timer siden, Eva1986 skrev:

Går det ann og bruke sitron eller lime saften du får kjøpt på matbutikker?

Jeg har aldri brukt saft, men kjøpt hele og skjært opp. Tenker også at plantene ikke setter pris på konsentrert saft i jorda? 

Skrevet
17 timer siden, Terrierpia skrev:

Jeg har aldri brukt saft, men kjøpt hele og skjært opp. Tenker også at plantene ikke setter pris på konsentrert saft i jorda? 

Skal bruke saften på plattingen og opp til døren der den Går og tisser og Driter.

I beddet bruker jeg kaffegrut og aske. ?

Skrevet

Regner med at det er snakk om en "intakt" hannkatt siden markerer? Er det et tema å snakke med naboen og få de til å være sitt ansvar bevisst og kastrere katten? Evt om de kan sette en kasse med kattesand ute i håp om at den blir brukt fremfor naboens eiendeler?

 

Skrevet
4 hours ago, Vestlandsjenta said:

 Evt om de kan sette en kasse med kattesand ute i håp om at den blir brukt fremfor naboens eiendeler?

 

Jeg synes det er helt sprøtt at dette ikke er normen allerede for de som har egen trapp. Kanskje vil den aldri bruke utekassen, men det er verdt et forsøk, spesielt hvis man gjør dette fra første gang en ung katt får gå utendørs.

 

Skrevet
På 4/24/2023 at 11:49 AM, Vestlandsjenta skrev:

Regner med at det er snakk om en "intakt" hannkatt siden markerer? Er det et tema å snakke med naboen og få de til å være sitt ansvar bevisst og kastrere katten? Evt om de kan sette en kasse med kattesand ute i håp om at den blir brukt fremfor naboens eiendeler?

 

Det går ikke og prate med naboen desverre. ?☹️

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...