Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens beste godbit?


Nani
 Share

Recommended Posts

Vi ska ta tak i den foreløpige litt neglisjerte innkallingstreningen med unghunden, og trenger råd til «verdens beste godbit» som han kun skal få når han kommer på innkalling. 
 

Han er ganske godt vandt allerede og får grillpølse ved passering og leverpostei og skinkeost på slikkematte. Så disse utgår, selv om grillpølse er meget populært og kanskje kan funke. 
 

Har dere tips til supergode belønnninger, helst noen som er lett tilgjengelig på matbutikk? Og som er lett å ha med seg?
 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Verdens beste godbit varierer enormt mellom individene. Har hatt en som digget alt av rene kjøttprodukter som fileter og innmat, en var superglad i grillpølser og farseprodukter og en her nå har en greie for en type billige, ihjelprosesserte, tørre godbiter fra Rema. :huh:

Så mitt tips er å prøve alt hunder kan spise. Kjøttboller, karbonader, fiskekaker, ost, diverse godbiter i kjæledyravdelingen, kyllingfilet, hjemmelaget godbit-kjøttpuddig (ligger vel oppskrift her inne) osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 hours ago, Tyttebæra said:

og en her nå har en greie for en type billige, ihjelprosesserte, tørre godbiter fra Rema.

Haha samme her! Jeg forsøkte først med dyre kjøttrike godbiter fra dyrebutikken, pølse, karbonade, fiskeboller, men nei,

❤️ FROLIC ❤️  

?

  • Haha 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og ikke bruk opp mengden "godteri" (leverpostei og skinkeost" på slikkematter. Der kan du heller bruke råfor eller oppbløtet tørrfor, med litt laktosefri cottagecheese eller noe sånt, som du moser litt med gaffel, eller mye med blender, og smører utover. Det blir mye sunnere for hunden din, så kan du bruke alt mulig digg i trening i stedet :) 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...