Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. 
Nå som Finn har fjernet muligheten for å annonsere. Hvor finner man Hannhunder for parring av tispa ? 
På utkikk etter familie vennlig kosete  Rottweiler gutt. Som har Ad/HD fri. JLPP fri. Mentaltest bestått og reg i NKK. 

Skrevet
22 minutes ago, Hundemann40 said:

Ikke beste siden. Da den er dårlig oppdatert.

Samt prøve og komme i kontakt med klubben er umulig omtrent. 

Ta direkte kontakt med eierne av hannhundene på lista, ikke raseklubben.

Se på kenneler som er oppført i raseklubben og gå inn på sidene deres, der kan det ligge informasjon om hannhunder som er tilgjengelige for avl.

  • Like 3
Skrevet
3 minutter siden, Tyttebæra skrev:

Ta direkte kontakt med eierne av hannhundene på lista, ikke raseklubben.

Se på kenneler som er oppført i raseklubben og gå inn på sidene deres, der kan det ligge informasjon om hannhunder som er tilgjengelige for avl.

Kan prøve igjen. Men de som sto der som jeg kontaktet var ikke aktive lenger.  Da man hadde kontakta 3 stk. å fått beskjed ikke aktiv og klubben hadde glemt å fjerne dem. Så ble jeg oppgitt. 

Skrevet
17 minutes ago, Hundemann40 said:

Kan prøve igjen. Men de som sto der som jeg kontaktet var ikke aktive lenger.  Da man hadde kontakta 3 stk. å fått beskjed ikke aktiv og klubben hadde glemt å fjerne dem. Så ble jeg oppgitt. 

Finner man ikke en hannhund gjennom oppdretterne på lista der eller hannhundlistene, evt. på raseklubbens sosiale medier, må du nesten ut av huset og engasjere deg i utstillinger, prøver eller lignende for å møte rasefolk, oppdrettere og hannhundeiere.

  • Like 4
Skrevet

NKK har også gode veiledere for hvordan gå fram med avl. Egen oppdretter er også et godt sted å starte, de har gjerne (forhåpentligvis) god kjennskap til linjene og hva som kan matche bra med din hund.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...