Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Velger dere en størrelse mindre eller en størrelse større på utstillingsklær? 
 

Har hørt at klærne ikke skal flagre? Stemmer dette? Skal klærne være tettsittende?

Skrevet
1 time siden, Ravensburger skrev:

Du vil gjerne at klærne sitter tett på slik at du ikke tar fokus fra hunden. Personlig synes jeg farger som ikke matcher fargen på hunden det beste. Folk i svarte klær med svart hund synes jeg ikke er noe fint. 

Unngå åpne jakker, flagrende klær (du trenger ikke kle deg i kondomdress), og ha så nøytrale farger som mulig, som ikke kolliderer med hundens farge. Og selvsagt behagelige, stødige sko som du ikke vrikker anklene i. Lykke til.

  • Like 1
Skrevet

Første bud; Det er hundens anatomi dommeren skal bedømme , ikke førerens..noe endel utstillere later til å ha misforstått..:P Har man sittet ringside noen år, så har man sett litt av hvert på den fronten, altså handlerens bekledning, eller mangel på sådan..

Uansett hvor bra man selv mener at man ser ut, eller er stolt av det nyinnkjøpte frontpartiet sitt, vis det frem andre steder enn i ringen. Det ser bare tåpelig og trashy ut.

Som allerede nevnt, det kan være lurt å ikke ha samme farge på klærne som hunden. Når man da stiller opp hunden i ringen og føreren står bak, er det vanskelig å se omrisset til hunden.

Bruk komfortable , rene og nøytrale klær, neonfarger og annen ‘skrikende’ bekledning tar bare bort fokuset fra hunden.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...