Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Velger dere en størrelse mindre eller en størrelse større på utstillingsklær? 
 

Har hørt at klærne ikke skal flagre? Stemmer dette? Skal klærne være tettsittende?

Skrevet
1 time siden, Ravensburger skrev:

Du vil gjerne at klærne sitter tett på slik at du ikke tar fokus fra hunden. Personlig synes jeg farger som ikke matcher fargen på hunden det beste. Folk i svarte klær med svart hund synes jeg ikke er noe fint. 

Unngå åpne jakker, flagrende klær (du trenger ikke kle deg i kondomdress), og ha så nøytrale farger som mulig, som ikke kolliderer med hundens farge. Og selvsagt behagelige, stødige sko som du ikke vrikker anklene i. Lykke til.

  • Like 1
Skrevet

Første bud; Det er hundens anatomi dommeren skal bedømme , ikke førerens..noe endel utstillere later til å ha misforstått..:P Har man sittet ringside noen år, så har man sett litt av hvert på den fronten, altså handlerens bekledning, eller mangel på sådan..

Uansett hvor bra man selv mener at man ser ut, eller er stolt av det nyinnkjøpte frontpartiet sitt, vis det frem andre steder enn i ringen. Det ser bare tåpelig og trashy ut.

Som allerede nevnt, det kan være lurt å ikke ha samme farge på klærne som hunden. Når man da stiller opp hunden i ringen og føreren står bak, er det vanskelig å se omrisset til hunden.

Bruk komfortable , rene og nøytrale klær, neonfarger og annen ‘skrikende’ bekledning tar bare bort fokuset fra hunden.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...