Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når jeg gir hundene mine godbiter, griseøre, grisehale, okseører, oksemuskel eller litt av middagen min så får de diaré? Bør jeg da slutte med alt dette og å gi de kun hundefor i tørrfôr. Jeg synes det er litt trist om de kun skal få det kjedelige foret. Hva gjør dere? Jeg har prøvd mange forskjellige tyggebiter men de blir dårlige av alt og de får diaré.

Skrevet

Hvor gamle er de? Og hva slags rase?

Jeg ville droppet alt annet enn tørrfor i en måned. Både for å la systemet roe seg ned, og for å se om det kan være andre ting som påvirker. Virker rart at mer en 1 hund får dårlig mage av absolutt alt den spiser.

Dersom de er helt gode i magen i løpet av den tiden, så ville jeg kjøpt mini-godbiter og gitt dem et par stykker hver, og gradvis gi dem litt mer. Med mindre de blir dårlige, så klart! 

 

Skrevet

Først og fremst få stabilisert magen, her kan canikur eller zoolac være gode hjelpemidler i starten. 

Når magen er tilbake til normalen velg helt 100% "rene" godbiter med protein fra kun 1 dyr. Gjerne samme som tørrfôret du bruker. (Ofte kylling) Og prøv som nevnt over med bare ett par godbiter første gangen. Tåler de det i etterhvert større doser, så kan du prøve noe nytt, f.eks lam, laks, gris, storfe etc. (Trick&treat godbitene fra musti kan være bra for slik utprøving)

Taste serien til VOM er også gode til sånn utprøving da de også kun har kjøtt fra 1 dyr pr type. 

Løs mage kan komme av så mangt, men om de reagerer hver gang de får noe annet enn tørrfôret sitt så hadde jeg brukt denne metoden for å se hva de reagerer på og ikke. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...