Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dersom du skulle kjøpt en dagbok/logg for valpens første leveår, hvilke temaer ville du at den skulle inneholde? Hva er viktig for deg å skrive ned og holde orden på? Vet du om en bra valpelogg? 

Takknemlig for tips :) Driver og lager dagbok for valpen vi skal få til våren. 

Skrevet

Da ville jeg hatt med miljøtrening, sosialisering og lydighetstrening/lek :) 

Ellers ville jeg også skrivd opp vekt og høyde på hunden hver måned feks. 

  • Thanks 1
Skrevet
6 minutes ago, jma said:

Da ville jeg hatt med miljøtrening, sosialisering og lydighetstrening/lek :) 

Ellers ville jeg også skrivd opp vekt og høyde på hunden hver måned feks. 

Tusen takk :)

Tar gjerne imot flere tips ?

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Kanskje du kan ha med en slags tidsplan? 

 

Jeg og samboer bruker puptodate appen for å holde oversikt over sist tur, medisin, toalett besøk, søvn og mat. Da har vi begge en oversikt over hva som vanligvis skjer når. Så er det lettere å identifisere hvorfor valpen er ekstra bitete eller raptus o.l 

Skrevet
1 hour ago, Heilo said:

Kanskje du kan ha med en slags tidsplan? 

 

Jeg og samboer bruker puptodate appen for å holde oversikt over sist tur, medisin, toalett besøk, søvn og mat. Da har vi begge en oversikt over hva som vanligvis skjer når. Så er det lettere å identifisere hvorfor valpen er ekstra bitete eller raptus o.l 

Kult! Aldri hørt om den appen, den skal jeg sjekke ut :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...