Gå til innhold
Hundesonen.no

Møt Kenzi?


Bambi
 Share

Recommended Posts

Dette er Kenzi, hun er en 5 år gammel border collie. Hun er isds registrert med nederlandske linjer. Kenzi bor i Danmark med matmor, far og djevelen Lucy. Kenzi skulle være en treningskompis for mor, det ville hun ikke. Så hun er med overalt, nyter hundetreff, skog og badeturer istedet. En regulær livsnyter. Men god som dagen er lang, snål og sjarmtroll. ??

FB_IMG_1635522945063.jpg

20161021_214220~2.jpg

KOLORO_1626295114207.jpg

Endret av Bambi
  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutter siden, Bambi skrev:

Hun setter store tydelige grenser. Så da velger jeg å lytte ☺️ dog jeg skulle ønske hun ville noe. Men vi har oppdaget hun elsker å trekke så det skal vi utvikle på☺️

STOR  applaus for at du ‘lytter’ til hva  hunden har utbytte av  og ikke ikke har utbytte av! Hundehold bør vel absolutt være til like mye glede for hu den som eieren. Det høres ut som hunden har et flott liv sammen med deg/dere :icon_clapping:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 minutter siden, QUEST skrev:

STOR  applaus for at du ‘lytter’ til hva  hunden har utbytte av  og ikke ikke har utbytte av! Hundehold bør vel absolutt være til like mye glede for hu den som eieren. Det høres ut som hunden har et flott liv sammen med deg/dere :icon_clapping:

Så enig!

Kjempefin hund!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, QUEST skrev:

STOR  applaus for at du ‘lytter’ til hva  hunden har utbytte av  og ikke ikke har utbytte av! Hundehold bør vel absolutt være til like mye glede for hu den som eieren. Det høres ut som hunden har et flott liv sammen med deg/dere :icon_clapping:

Jo takk. Har det på samme måte. Jeg vil tro hun har det ja? vi forsøker innimellom for å se om det er en endring, fordi hun har endret mening iløpet av de 5 år, derfor prøver vi også nye ting ut. Men jeg har jo også skaffet meg en hund, derfor er det min oppgave å gi henne det hun har behov for☺️

1 time siden, Poter skrev:

Så enig!

Kjempefin hund!

Takk?

22 minutter siden, Pingeling skrev:

Jeg blir så glad når jeg hører sånt. ❤️

Det gjør jeg å ?

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...