Gå til innhold
Hundesonen.no

7.5 mnd gammel tispe har varm og hoven tiss


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en tispevalp som er 7.5 mnd gammel, og som er min første. De siste dagene har vi lagt merke til at tissen hennes har hovnet opp en del, og hun er veldig varm i området rundt. Jeg har prøvd å Google om det kan være urinveisinfeksjon eller om det kan være løpetid, men jeg synes ikke det virker som hun har det vondt eller noe ubehag, synes ikke hun tisser mindre og oftere, men hun lukter veldig på det etter hun har tisset. Hun slikker seg kanskje litt ekstra nedentil, men ellers virker hun vanlig.

Hun har til vanlig veldig liten matlyst og spiser sjeldent til og med en gang om dagen, men fikk her om dagen i seg en del kattemat. Vet ikke om det kan ha noe å si ift til urinveisinfeksjon, men tanken slo meg.

Dette er som sagt min første hund, og jeg må innrømme jeg er litt stresset for om det er UVI eller om det «kun» er første løpetid ?

Skrevet

Høres ut som løpetid, ja! Jeg kan ikke huske at jeg har merket hevelse på tissen til tispene når de har hatt UVI, men det blir den i løpetiden. Da slikker de seg også mye dersom man er heldig og har en renslig frøken. Endring av adferd er heller ikke unormalt i forbinnelse med løpetiden.

Jeg må innrømme at jeg blir litt sjarmert av kattemat-historien. ❤️  Det er ikke så lett å være ny hundeeier!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...