Gå til innhold
Hundesonen.no

7.5 mnd gammel tispe har varm og hoven tiss


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en tispevalp som er 7.5 mnd gammel, og som er min første. De siste dagene har vi lagt merke til at tissen hennes har hovnet opp en del, og hun er veldig varm i området rundt. Jeg har prøvd å Google om det kan være urinveisinfeksjon eller om det kan være løpetid, men jeg synes ikke det virker som hun har det vondt eller noe ubehag, synes ikke hun tisser mindre og oftere, men hun lukter veldig på det etter hun har tisset. Hun slikker seg kanskje litt ekstra nedentil, men ellers virker hun vanlig.

Hun har til vanlig veldig liten matlyst og spiser sjeldent til og med en gang om dagen, men fikk her om dagen i seg en del kattemat. Vet ikke om det kan ha noe å si ift til urinveisinfeksjon, men tanken slo meg.

Dette er som sagt min første hund, og jeg må innrømme jeg er litt stresset for om det er UVI eller om det «kun» er første løpetid ?

Skrevet

Høres ut som løpetid, ja! Jeg kan ikke huske at jeg har merket hevelse på tissen til tispene når de har hatt UVI, men det blir den i løpetiden. Da slikker de seg også mye dersom man er heldig og har en renslig frøken. Endring av adferd er heller ikke unormalt i forbinnelse med løpetiden.

Jeg må innrømme at jeg blir litt sjarmert av kattemat-historien. ❤️  Det er ikke så lett å være ny hundeeier!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...