Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det kommer helt an på hva standarden sier, er bittfeil diskvalifiserende for din rase? Jeg har stilt overbitt hund både som valp og voksen, aldri blitt diska. Bittet har faktisk bare blitt nevnt én gang, og noen dommere ser knapt på tenner i det hele tatt. Men det kommer som sagt an på om det er en diskvalifiserende feil. Det er det ikke på min rase.

  • Like 1
Skrevet

Min fikk excellent på valpeshow, det er jo uoffisielt så tror ikke de er så fryktelig strenge der. Som voksen har hun bare fått Very Good, men det er stort sett andre ting det har blitt trekt for enn tenner.

Skrevet

De er ikke så fryktelig nøye på bittet i valpeklassene. Bittet forandrer seg gjerne i løpet av oppveksten, et over/underbitt kan godt rette seg når tannskiftet er over . Så foreløpig ville jeg tatt det med ro og stilt ut valpen, latt den få trene seg og ha det gøy i ringen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...