Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det kommer helt an på hva standarden sier, er bittfeil diskvalifiserende for din rase? Jeg har stilt overbitt hund både som valp og voksen, aldri blitt diska. Bittet har faktisk bare blitt nevnt én gang, og noen dommere ser knapt på tenner i det hele tatt. Men det kommer som sagt an på om det er en diskvalifiserende feil. Det er det ikke på min rase.

  • Like 1
Skrevet

Min fikk excellent på valpeshow, det er jo uoffisielt så tror ikke de er så fryktelig strenge der. Som voksen har hun bare fått Very Good, men det er stort sett andre ting det har blitt trekt for enn tenner.

Skrevet

De er ikke så fryktelig nøye på bittet i valpeklassene. Bittet forandrer seg gjerne i løpet av oppveksten, et over/underbitt kan godt rette seg når tannskiftet er over . Så foreløpig ville jeg tatt det med ro og stilt ut valpen, latt den få trene seg og ha det gøy i ringen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...