Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal stille to forskjellige hunderaser på førstkommende helg. Oppmøtetidene er dessverre samtidig. Kan jeg si i fra til ringsekretæren at jeg også stiller i en annen ring samtidig? Eller er det dumt? Hva gjør dere når oppmøtetidene kræsjer med hverandre?

Skrevet

Det enkleste er nok å få noen andre til å stille den ene hunden, folk fra klubben, familiemedlemmer, eller noen andre du kjenner?

Ellers ville jeg tatt kontakt med arrangøren nå og få høre om løsninger. Litt avhengig av hvor tidlig eller sent på dagen du skal møte så forskyver jo ting seg gjerne gjennom dagen også, så det er ikke sikkert det kolliderer.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har tatt kontakt med arrangøren i august. Da sendte jeg en Mail og spurte om de kunne sette oppmøtetidene forskjellig fordi jeg er kun en handler.

Men alikevell så setter de opp samme oppmøtetid.

Jeg har ingen å stille for meg så det utgår helt.

Skrevet
2 hours ago, Nanna said:

Jeg har tatt kontakt med arrangøren i august. Da sendte jeg en Mail og spurte om de kunne sette oppmøtetidene forskjellig fordi jeg er kun en handler.

Men alikevell så setter de opp samme oppmøtetid.

Jeg har ingen å stille for meg så det utgår helt.

Da må du bare se om det går, og evnt trekke den ene hunden. Er du alene i rasen kan det være ringsekretær kan flytte oppmøtet ditt, men er det flere påmeldte vil nok rasen gå når den er satt opp.

Skrevet (endret)

Jeg er alene i den ene rasen.

Men kan jeg si i fra til ringsekritæren at jeg også stiller en annen rase i en annen ring?

Veldig dumt at klubben satt opp samme oppmøtetid når jeg sendte de en Mail i august og spurte da om de kunne ha forskjellige oppmøtetider. Jeg trodde at jeg da var tidlig nok ute sånn at de ikke ha begynt å sette opp programmet.

Endret av Nanna
Skrevet

Arrangører kan nok ikke ta hensyn til alles ønsker når det gjelder oppmøtetid. Det er litt av en kabal å legge med dommere, ringpersonale og andre frivillige, om man ikke skal tilpasse det etter deltakerene også. Men hvis du er eneste hund i en rase så ville jeg snakket med ringsekretæren og hørt om det kan ordne seg at du kommer litt senere.

Skrevet

Hvis man er alene og skal stille flere hunder, bør man nok være innforstått med at det medfører risiko for ‘kræsj’.  Selv med på forhånd oppsatt ‘passende’ tid, så kan ting medføre forskyvninger i tidsplanen.  Hunder uteblir fra bedømmelse, handlere er trege med å komme seg i ringen, dommeren bruker kortere/ lengre tid enn vanlig o.s.v. Så det er ikke alltid så enkelt å få kabalen til å gå opp, som det kan synes fra ‘utsiden’ :) 
 

Siden du har den eneste påmeldte hunden i denne rasen , så kan du jo som andre allerede har nevnt spørre pent om at din hund kan få bytte plass i bedømmelsesrekkefølgen i den ringen. Men det kan selvsagt medføre at det blir kræsj for andre utstillere igjen..

For fremtiden er det nok sikrere å skaffe seg en back up handler, hvis det skulle bli kræsj :)

Skrevet (endret)

Jeg har stilt to raser i flere år. Stort sett har det gått bra. Hvis det har vært kræsj, og hvis jeg har vært alene i rasen, har jeg spurt ringsekretæren i den ringen om jeg kan komme inn tidligere eller senere. Det har aldri vært noe problem.

Endret av MollyC
Skrevet

Spør ringsekretær som nevnt over i den rasen du er alene i. Dette gikk helt fint på NKK Orre nå sist, så det skjer at det går bra i hvert fall. :) Men det er så klart ingen garanti. 

Ellers kjenner du noen andre som skal på utstillingen? Eventuelt kjenner du noen som kjenner noen? Worst case bare spørre på arrangement siden på facebook om utstillingen har det? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...