Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! 
Har en hund på rett over året. Han har alltid pustet og peset en del etter tur. Når han legger seg flatt på gulvet kommer det lyd av pusten hans, akkurat som om han har slim i halsen (når han står eller ligger med hodet opp høres pesingen normal ut).

Han har også en slags brommelyd fra halsen som kommer når vi klør han, nesten som en katt som maler. 
 

Han har alltid vært sånn så har egentlig ikke tenkt så mye over det. Han er frisk og rask ellers. Han har ikke miljøallergier.

Kan det være noe som feiler han? 

Skrevet

Noen hunder er sånn. Ridgebacken vår er sånn, er nå 11 og frisk og rask. Så lenge hunden ikke har noen andre symptomer ville jeg ikke bekymret meg. Hvis det er en flatneserase kan det være greit å være oppmerksom på det, bare.

Skrevet
14 minutes ago, o1337 said:

Varmt for tia der du bor?

Samojeden min kan være stressa etter tur hvis det er er litt varmt vær.

Stressa? Er vel bare varm antar jeg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...