Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! 
Har en hund på rett over året. Han har alltid pustet og peset en del etter tur. Når han legger seg flatt på gulvet kommer det lyd av pusten hans, akkurat som om han har slim i halsen (når han står eller ligger med hodet opp høres pesingen normal ut).

Han har også en slags brommelyd fra halsen som kommer når vi klør han, nesten som en katt som maler. 
 

Han har alltid vært sånn så har egentlig ikke tenkt så mye over det. Han er frisk og rask ellers. Han har ikke miljøallergier.

Kan det være noe som feiler han? 

Skrevet

Noen hunder er sånn. Ridgebacken vår er sånn, er nå 11 og frisk og rask. Så lenge hunden ikke har noen andre symptomer ville jeg ikke bekymret meg. Hvis det er en flatneserase kan det være greit å være oppmerksom på det, bare.

Skrevet
14 minutes ago, o1337 said:

Varmt for tia der du bor?

Samojeden min kan være stressa etter tur hvis det er er litt varmt vær.

Stressa? Er vel bare varm antar jeg?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...