Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om litt over to uker kommer det altså valp i hus. Noen som vil dele sine hotteste tips med meg - fra hverdagslogistikk til "must-have"-utstyr?

Vi bor i et hus med mange trapper, så en ting vi må gjøre er jo å sperre det av. Men det betyr, at nå som vi er i hjemmekontorverdenen, så oppholder vi oss over flere etasjer i løpet av dagen (kontor på loftet, soverom i andre etasje, kjøkken/stue i første).Skal jeg forberede meg på å bære valpen med meg der vi er til en hver tid? Trenger han et teppe/seng i hver etasje? Siste jeg hadde valp bodde vi leilighet uten trapp, så akkurat dette var en litt annen verden. 

Regner jo med at på sikt vil han gå der i huset som han vil, men i begynnelsen skal de jo ikke gå i trapper OG de ønsker å være i nærheten. 

Skrevet

Jeg har alltid senger til hundene der hvor vi er, stue, soverom( her ligger de dog mest i senga) kontor eller kjøkken. Så seng kan være lurt og ha ? 

Ellers er slikkematte, kong og slike ting gull verdt for og underholde valpen, gjerne fryst med vom eller leverpostei(Finnes jo SÅ masse man kan smøre og stappe i dem) 

Hos oss er det alltid et lager av tyggebein, både små og store - slik at jeg kan finne frem ved behov ?

 

sele og bånd som er enkelt å få på valpen er også gull om man ikke har mulighet til å løpe ut å slippe de når de har kolibriblære ? 

 

Myke godbiter, enhver plass i huset er også gull verdt for og belønne det du liker-vil ha mer av, dette funket gull for oss! Og det står fortsatt godis overalt i huset ? 

 

Tørkepapir og en sprayflaske er også kjekt og ha, tilfellet uhellet er ute, her satte jeg ut en rull og spray på stua, siden det var her vi hadde mest uhell ?

 

Kommer ikke på mer i farta, er snart to år siden jeg hadde valp - og det går jammen fort i glemmeboka ?


Kos deg masse, og NYT valpetiden! ❤️

 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...