Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Om litt over to uker kommer det altså valp i hus. Noen som vil dele sine hotteste tips med meg - fra hverdagslogistikk til "must-have"-utstyr?

Vi bor i et hus med mange trapper, så en ting vi må gjøre er jo å sperre det av. Men det betyr, at nå som vi er i hjemmekontorverdenen, så oppholder vi oss over flere etasjer i løpet av dagen (kontor på loftet, soverom i andre etasje, kjøkken/stue i første).Skal jeg forberede meg på å bære valpen med meg der vi er til en hver tid? Trenger han et teppe/seng i hver etasje? Siste jeg hadde valp bodde vi leilighet uten trapp, så akkurat dette var en litt annen verden. 

Regner jo med at på sikt vil han gå der i huset som han vil, men i begynnelsen skal de jo ikke gå i trapper OG de ønsker å være i nærheten. 

Skrevet

Jeg har alltid senger til hundene der hvor vi er, stue, soverom( her ligger de dog mest i senga) kontor eller kjøkken. Så seng kan være lurt og ha ? 

Ellers er slikkematte, kong og slike ting gull verdt for og underholde valpen, gjerne fryst med vom eller leverpostei(Finnes jo SÅ masse man kan smøre og stappe i dem) 

Hos oss er det alltid et lager av tyggebein, både små og store - slik at jeg kan finne frem ved behov ?

 

sele og bånd som er enkelt å få på valpen er også gull om man ikke har mulighet til å løpe ut å slippe de når de har kolibriblære ? 

 

Myke godbiter, enhver plass i huset er også gull verdt for og belønne det du liker-vil ha mer av, dette funket gull for oss! Og det står fortsatt godis overalt i huset ? 

 

Tørkepapir og en sprayflaske er også kjekt og ha, tilfellet uhellet er ute, her satte jeg ut en rull og spray på stua, siden det var her vi hadde mest uhell ?

 

Kommer ikke på mer i farta, er snart to år siden jeg hadde valp - og det går jammen fort i glemmeboka ?


Kos deg masse, og NYT valpetiden! ❤️

 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...