Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har ikke brukt noe på Marco enda siden vi bare har vært i Oslo eller i Kongsvinger, og ikke har opplevd flått på mange år. Har vel funnet flått 3 ganger på 15 år. 

Men i går fant jeg en, og vi har ikke vært utenfor ring2 på over en uke. Så tydeligvis har de små ekle greiene kommet hit også ?

Hva bruker dere andre til deres hund/hunder? Kan 0 om flått middel?

Skrevet

Har brukt dråper på våre, men har likevel plukket 4-5 stk på de så langt i sommer. Snakket med en bekjent som bor i områder med virkelig mye flått, hun mener at tabletter fungerer bedre enn dråper. Kommer til å forsøke tabletter neste sommer. 

Skrevet

Jeg bruker tabletter, NexGard, som tas 1g i måneden Har aldri før funnet så mye flått på en hund som i år så jeg vil heller sikre meg om at de jeg ikke klarer å få tatt før de setter seg i det minste dør med en gang de gjør det. Så langt er jeg veldig fornøyd, men de fleste plukkes av før de biter.
 

Jeg har ikke hunden i sengen og er ikke redd for å håndtere flått, men om man ikke takler det så bør man heller vurdere middel som virker utenpå. Da tenker jeg på spray, dråper, oljer osv. 

Skrevet

Vi har brukt bravecto tabletter, de fungerer jo i og med at de dør når de biter hunden, men i alle dager så vanvittige mengder flått han drar inn... Fikk høre av en bekjent som også har sheltie at hennes har dråper, og de ser omtrent ikke flått ila sommeren, så vi prøver nok heller dette til neste år (selv om jeg er litt redd for at eneste faktiske løsning som hjelper er å barbere hunden helt ned )

 

  • Like 1
Skrevet

Er helt slutt på at han får sove i sengen siden han ligger så urolig at det er håpløst ? men vi har kun sovealkove uten dør, så han sniker seg opp i sengen da han er alene. 

Takler fint å ta i de, selv om jeg synes de er disgusting ? Måtte bruke neglene som pinsett på den jeg fant nå siden vi var i parken, og ikke skulle hjem på en god stund. Ville ha den vekk med en gang!

Noen som har fått reaksjon på dråper? 

 

Skrevet

Me brukar dråpar, men han likevel plukka 5-6 flått av Linus siste månad... Skal seiast at her er MYKJE flått i åt, og han ELSKAR høgt gras og kratt - kryp, rullar, leikar... Så det er jo ikkje så rart flåtten kjem på han..! Og så har me nok ikkje vore så flinke til å ha på nye dråpar etter bading, f.eks. - det må ein nok rekne med å gjere! Skal skjerpe oss ?

Svogers anbefalar bravecto - eg vart litt skremd av å google? 

Forresten null reaksjon på dråpar her - heilt finfin i hud og pels og alt. 

Skrevet
Akkurat nå, 9nemor skrev:

Me brukar dråpar, men han likevel plukka 5-6 flått av Linus siste månad... Skal seiast at her er MYKJE flått i åt, og han ELSKAR høgt gras og kratt - kryp, rullar, leikar... Så det er jo ikkje så rart flåtten kjem på han..! Og så har me nok ikkje vore så flinke til å ha på nye dråpar etter bading, f.eks. - det må ein nok rekne med å gjere! Skal skjerpe oss ?

Svogers anbefalar bravecto - eg vart litt skremd av å google? 

Forresten null reaksjon på dråpar her - heilt finfin i hud og pels og alt. 

Hvilke dråper bruker du? 

Skrevet

Det er visst masse flått i år har jeg hørt. Usj! Jeg har ikke brukt gi noe mot de før da mine hunder bruker ikke få flått?Helt til forrige onsdag...Da fikk hun 2 i bynære strøk i Trondheim. Litt skeptisk til bravecto og jeg vet hun tålte expot bra for 2 år siden da fikk det pga lus på hund hun hadde lekt masse med. Så i dag hadde jeg på hun expot ikke merket noen reaksjon og satser på flåtten holder seg unna!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...