Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Søkefunksjonen vil ikke fungerer for meg i kveld, så beklager om dette er tatt opp masse før

Søker etter forslag til STERKE/gode godbiter, og gjerne noe sim ikke er veldig klissete da jeg trenger ikke alltid har mulighet til å vaske meg på hendene mellom hver gang jeg har de i hånden. Jeg trenger noe som kan brukes til passering av andre hunder... Hundepølsene virker heller ikke, de er for svake. Han spiser raw for i håp om å øke vekta hans litt, men det kan jeg jo ikke ha i hendene... 

 

Hvis jeg tørker f.eks kjøttdeig i hydrator, vil de da beholde lukten og være like sterk som rå? 

Skrevet

Jeg vet ikke helt hva du mener med «sterke», men jeg har veldig gode erfaringer med woolf sine godbiter. Spesielt Rabbit og den med Salmon. Disse er helt uproblematiske å ha i lomma og smitter ikke. De er imidlertid ganske dyre.

Jeg har også gode erfaringer med Four Friends sine 400-grams bøtter med «Dog Training Treats», spesielt den med «deer» (hjort) som lukter noe helt hinsides. Og Four Friends godbiter i pose - spesielt «Tuna Stick Bites». Begge er fine å ha i lommen og smitter ikke, men førstnevnte smuler ørlite - det er liksom et slags pulver rundt dem.

Og Natures Menu med lam er en hit. Stinker død, dog. Og de er litt porøse så de tåler ikke å ligge i lomma så lenge. Litt store, men grunnet konsistensen er de lett å dele om det trengs. 

Ellers kan «alt» av  blodpølse (uten rosiner), pølser, fisk, kyllingfilét ... bruk fantasien ... deles i terninger  og tørkes på lav varme (50grader kanskje, ikke så varmt at proteinet koagulerer dersom det er ferskt) i ovn med varmluft til de får en hinne som gjør dem tørre og greie å ha med seg.

Skrevet

Jeg bruker Ziwi Peak sitt hundefôr som godbiter og hundene elsker det.

Fôret med makrell og lam stinker, men det FUNKER  ;)

Bitene er tynne, flate og tåler lite før de smuldrer. 

 

9421016594139_xlarge.jpg

Skrevet
4 timer siden, Lmari skrev:

Jeg bruker Ziwi Peak sitt hundefôr som godbiter og hundene elsker det.

Fôret med makrell og lam stinker, men det FUNKER  ;)

Bitene er tynne, flate og tåler lite før de smuldrer. 

 

9421016594139_xlarge.jpg

Hvor kjøper du dette? Har hatt lyst til å prøve det lenge!

Skrevet

Takker så utrolig mye for svar. Jeg skal ta en titt. Det er fantasien som setter stopper, derfor spurte jeg her inne... 

Helt greit at de stinker så lenge de ikke smitter, og ikke minst at de enkelt kan deles opp. 

Skrevet

Jeg lager godbiter etter en oppskrift som en tidligere bruker delte her inne. Det blir som en slags kjøttpudding. Alle hundene mine har elsket disse godbitene, slev den yngste hunden her som er svært kresen.

800g kjøttdeig (jeg foretrekker kylling, gir de fasteste og minst klissete kakene)
1-2 egg
3-5 ss potetmel
2 ss leverpostei
1 dl vann

Blander ingrediensene sammen med en miksmaster eller lignende. Steker i to brødformer med bakepapir på 175 grader i ca. 30 min. Oppbevares i luftett boks kjøleskap eller fryser. Jo lengre de ligger i kjøleskapet, jo tørrere blir de.

  • Like 2
Skrevet

Ost, skinkeost på tube, pannekaker, kjøttkaker, pølsebiter...? Ja, man blir kanskje litt klissete på hendene, men ikke så mye at jeg opplever det som et problem ihvertfall.

  • 4 weeks later...
Skrevet
På 2/1/2020 at 9:34 AM, Tyttebæra skrev:

Jeg lager godbiter etter en oppskrift som en tidligere bruker delte her inne. Det blir som en slags kjøttpudding. Alle hundene mine har elsket disse godbitene, slev den yngste hunden her som er svært kresen.

800g kjøttdeig (jeg foretrekker kylling, gir de fasteste og minst klissete kakene)
1-2 egg
3-5 ss potetmel
2 ss leverpostei
1 dl vann

Blander ingrediensene sammen med en miksmaster eller lignende. Steker i to brødformer med bakepapir på 175 grader i ca. 30 min. Oppbevares i luftett boks kjøleskap eller fryser. Jo lengre de ligger i kjøleskapet, jo tørrere blir de.

Jeg har prøvd denne i dag! Ca 80 kroner (2 pakker kyllingkjøttdeig til 35 kr pakka, en boks leverpostei, og egg/potetmel hadde jeg i skapet, så regner ikke så nøye). Dette ble mange mange hundre godbiter. 

Og nå har det blitt delt opp mye god mat på dette kjøkkenet før, men aldri har hundene stått og pepet ved beina mine. Det gjorde de nå. Gleder meg til å trene med disse ? hva er vel bedre enn billig og godt? Tusen takk for oppskrift ?

20200225_164739.jpg

  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...