Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg vært gjennom 1 stk billig Biltema biabedkopi og 1 stk billig Crestonseng fra XXL. Biabed var ikke så altfor stas, men den Crestonsengen har hun likt godt. Det er en sånn oval sak med litt høye, myke kanter og en myk, løs pute i. Problemet er at kvaliteten er elendig (fyllet klumper og faller sammen) og trekket kan bare tas av på puta for vask. Så når senga er favorittplassen å kaste opp (ikke at hun gjør det ofte, men en gang er nesten nok om hun ikke legger alt på selve puta) så blir den ufin etterhvert og nå er smertegrensa nådd. På tide å finne noe nytt. 

Så jeg ser etter en seng med høye kanter (kan være lav i front), oval eller firkantet, ikke glatt (type kunstskinn) hvor alt av trekk kan tas av for vask og med fyll som holder seg. Gjerne puter som kan vaskes også, men det er vel ikke så vanlig. Budsjett - maks 1500,-. Størrelse ca 80-100x60-70cm. Er det noen som har noen gode erfaringer?

 

Skrevet
1 hour ago, Nimbus said:

Vi har hatt denne i litt over to år. Fornøyd! Den er fortsatt helt fin i fasongen, men den blir heller ikke brukt kjempemasse - hun foretrekker teppe/sofa.

Dette er en av favorittene her også, i tillegg til Crestonen fra XXL.

  • Thanks 1
Skrevet

Har denne,Hunter gent seng. Hun ligger såklart mest i sofaen/senga mi men,liker senga veldig godt også?Jeg kjøpte en voksen dyne til ha oppi så ble det mykest mulig?De er dyre da men,mener de var mye billigere på noen nettbutikker enn andre da jeg sjekket ut. Jeg hadde flaks da noen i nabolaget skulle selge sin som var brukt et par ganger billig?

4A26FD1E-9E1D-4236-8006-C237DE65B96C.jpeg

  • Thanks 1
Skrevet
1 hour ago, Gåsa said:

Har denne,Hunter gent seng. Hun ligger såklart mest i sofaen/senga mi men,liker senga veldig godt også?Jeg kjøpte en voksen dyne til ha oppi så ble det mykest mulig?De er dyre da men,mener de var mye billigere på noen nettbutikker enn andre da jeg sjekket ut. Jeg hadde flaks da noen i nabolaget skulle selge sin som var brukt et par ganger billig?

4A26FD1E-9E1D-4236-8006-C237DE65B96C.jpeg

Så på den og likte den veldig godt, men de skulle ha 2500,- i den størrelsen jeg måtte ha her i byen. Hadde jeg klart meg med et hakk mindre så hadde det vært ok pris.

Endte opp med en litt rimeligere Hunter-variant (Boston) til 1500,-. Utvalget her i byen er ELENDIG, og prisene er helt hinsides innimellom siden det ikke er noen reell konkurranse. Tror de i alle fall - for de skjønner ikke at de konkurrerer med nettbutikker og graver sin egen grav på sikt. Ser jeg kunne fått Gent i rett størrelse til samme pris på nett, men jeg ble bare så utålmodig.

Men senga virker finfin og den er blitt tatt ekstremt godt i mot. Såpass godt i mot at hun helst ser at jeg holder meg unna, ergo det litt skeptiske uttrykket :D Eneste antydning til ressursforsvar jeg har sett av henne er når hun får ny seng, gir seg etter et par timer. Vet ikke hva hun holder på med med den puta, men det går seg vel til etterhvert :DGravde rundt og snudde den flere ganger før den endte litt på snei med plysjsiden opp (andre siden er glatt). Ellers er alt av trekk mulig å ta av og vaske, som ønsket. Så får vi se om kvaliteten er bedre på fyllet, sidene er i alle fall av en helt annen kvalitet. Føles mer som en sofa på en måte, den gamle holdt seg så vidt oppe av egen maskin.

DSC_0225.thumb.JPG.e397a62b9a194cdefe1714e78428d308.JPG

  • Like 1
Skrevet

Den så fin ut! Her har prinsessen ei grønn barneseng fra ikea med madrasser, puter og dyne oppi ? Vurderer å bytte den ut, hun ligger ikke der så ofte ?

  • Haha 1
Skrevet
3 hours ago, LinL said:

Den så fin ut! Her har prinsessen ei grønn barneseng fra ikea med madrasser, puter og dyne oppi ? Vurderer å bytte den ut, hun ligger ikke der så ofte ?

Hehe. Min hadde nok blitt veldig fornøyd med egen skikkelig seng! Har bare ikke plass til det :) Hun ligger egentlig ikke så mye i sin seng, om natta er det rett opp i stolen som jeg normalt sitter i om dagen. Om morgenen er det opp i senga mi. Om dagen blir det 50/50 rundt eller i stolen (dvs i fanget) og senga si, så det blir jo noen timer daglig.

3 hours ago, simira said:

Litt sent nå kanskje, men Europris har ofte rimelige og ok hundesenger.

Aldri for sent med gode tips, det blir alltid en neste gang :) Sjekket dem på nett og likte den "Oxford" - modellen (ligner litt på den jeg kjøpte) , men orket ikke dra innom å sjekke hvordan kvaliteten virker og ikke minst hva som kunne tas av av trekk. Sto ingenting på nettet om det. Men trenger en seng nummer to, som brukes mye mindre, så skal sjekke før den blir kjøpt inn i alle fall. 

Skrevet

Det så fin ut ja❤️Ser ut som hun trives  i den også! De er fryktelig dyre de gent sengene på butikken her også samme som hos til deg derfor jeg ikke kjøpte den. Så når fikk for 800 den største måtte jeg slå til! Bilde av Ayla når senga var ny uten dyne i hun så litt fortumlet ut da?

8F19A542-947D-4481-AB61-20C7452DAAD0.jpeg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...