Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunder:
Har hatt Anton, Ulrik, Raja, Bamse og Shensi. 
Har Banzai og Ori 
Shensi og Banzai er fra løvenes konge! To av hyenene heter Shenzi og Banzai :) Ori er fra spillet Ori and the blind forest. Bamse fant ikke jeg på, Ulrik het det på stamtavla, Raja var omplasseringshund med navnet fra før og Anton var det søstra mi som kom opp med.

Katter:
Har hatt Beauty, Snipen (jeg tulla med at jeg skulle kalle henne Sneipen, men det var tantebarnet mitt på 5 år sterkt uenig i. Han mente Snipen var finere... Og sånn fikk hun navnet :lol: ) og Calvin
Har Silvana, Aske og Nuka. Silvana heter det på stamtavla, Aske er smokefarget og Nuka er fra løvenes konge.

Ilder:
Har hatt Kompis, Miss (hadde navnene fra før), Vitani (løvenes konge dette også), Nala og Kiara (het det fra før)

Så ja, enten har dyrene navnene fra før, ellers er det disneyinspirert eller spillinspirert :) 

Navn på listen for fremtidige dyr:
Sara, Mohatu, Rafiki, Tiifu, Ole Brumm, Tussi

Skrevet

Jeg er veldig glad i navn, og jeg har hatt mange navn gjennom årene da jeg tidligere var oppdretter av rasekatter, og nå har hatt 9 kull med siberian huskies (over straks 7 år). 

Mine tidligere hunder har hett: Togo, Esky, Sarek og Bonfire (alle hanner)

De hjemmeboende per i dag er: Freke og Orca (hanner). Gaia (ikke jeg som har bestemt), Såga, Denali, Fjellbris, Naisha (ikke jeg som har bestemt, men tidligere eier), Stjerne, Beringia, Huldra, Dalbris og Polaris (disse 10 er da tisper).

I tillegg har jeg to deleide hanner: Bolt (ikke selv bestemt navnet på ham) og Qannik (deleier sitt valg å kalle ham det) som på stamtavla heter Aldebaran. 

Kullene mine har hatt navn etter tema, mens kattekullene mine hadde både alfabet og tema (startet på Z). 
Hvis noen har lyst til å sjekke om alle disse navnene så er valpenavnene under hvert enkelt kull på hjemmesiden min: www.snofrost.net

Katter har jeg ikke lenger oppdrett av, så den hjemmesiden eksisterer ikke lenger. 

Skrevet

På hund: 

Har hatt Pia og Belle. Har Ariel og Liste. Ariel valgte ikke jeg. Men Liste er liste. Hehe. 

Katter: Lilo-jeg elska den serien. Og sæsy- fra en serie på 1999 -2000.

Kanin:

Hannene: Kompis,Benjamin, Zorro,Dennis,Caramel, Bambi, Junior, Fly,Game, Gøss.

Huer: Tuna,Ador,Akva,Drøm,Gabriella,Gulla, Fightet/Snuppa, Lyra, Rose,Indra,Lykke, Lady, Stjerne. 

På eget oppdrett på kanin bruker jeg bokstaver.  Så alle har navnet de har på stamtavla som hverdagsnavn å. Noen har et navn foran som zorro, han hetter Akka forand for han er fra a  kullet.  Drøm og Stjerne har En foran fordi de er fra e kullet :P

Har har mangle flere kaniner men ja haha.

Neste hund skal ha e navn. Lurer på Etalia eller Ethalia. Jeg får de :)

De tre første collien har begynt på  den siste bokstaven til hunden før.  PiA-ArieL- ListE 

Skrevet

Vår neste hund skal mest sannsynlig være en finsk lapphund. Det blir mange år til, fordi vi vil ikke ha en til hund med den bråkebøtta vi har nå. Og det er tydelig at hun er en «enehund». Men navn har jeg jo tenk på likevel selvom det er langt inn i fremtiden. Foreløpig står Alma, Selma og Decibel på lista. Decibel er vel ganske passende på en løsmunna lappis..:teehe:

Skrevet (endret)

Har hatt Rexie, Rikke, Aro, Abby, Kahlo og Hottie. Rikke, Aro og Hottie  var navngitt før jeg fikk dem.

Har nå Kasko, Lupin og Emmy. 

Kasko ble navngitt før jeg visste rase engang :lol: drømte at jeg hadde hund som het det. Lupin kommer fra HP og Emmy er forverthund og oppdretter ønsket at hun skulle beholde navnet :)

 

Endret av Raksha
Skrevet

Vår tispe heter Ceres :-) Oppkalt etter dvergplaneten Ceres. Vi syns planeter, måner eller dvergplaneter har mange morsomme navn, som ikke så mange har hørt om før. Man har for eksempel Pluto (den litt mer kjente) eller Eris som er andre dvergplaneter.

Skrevet

Jeg har en fin liste på navn til fremtidige hunder! Først og fremst liker jeg best tisper, så det er nok det som kommer seg inn i huset mitt, men jeg har likevel noen navn til hannhunder bare fordi.. :icon_redface:

Tispe: 
Martha (fremtidig hund om 3-5år hihi)
Alva
Hedvig

Hannhund:
Alfie
Humle (mulig kallenavn for Martha da heh)
Albus/Albie

Skrevet

Har hatt: Pondus, Kizz (ble stort sett bare kalt Smulen), Pixie, Spinny, Vega og Yatzy 
Har: Shiri og Naya 

Kizz, Pixie, Spinny og Yatzy var navngitt da jeg fikk dem (Naya sitt opprinnelige navn vet jeg ikke). 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...