Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har en god turbukse å anbefale? God passform (helst litt høy i livet, men ikke et krav), stretch, puster godt - ja dere skjønner hvor jeg vil regner jeg med, haha. 

Om du har noen gode tursko som passer til en halvbred fot, sleng gjerne med et tips på det også:P

Skrevet

Jeg digger lundhags sine, men de er jo ikke perfekte til alt (det er jo aldri en bukse) så spørs hva som er viktig, hvilke forhold den skal brukes under osv.

Veldig gode, god holdbarhet, ok pris(også er de på gode tilbud fra tid til annen). Men de er jo ikke vannavstøtende så regn tåler de dårlig(om man ikke vil bli våt) og det samme om det er veldig vått på bakken og man går å vasser i gress eller annen vegetasjon som når litt opp på buksa, den trekker til seg vann.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har en fra Missing Link som virkelig er å anbefale. Vanntett, vindtett, litt stretch i, masse lommer, halvhøyt liv, kan tilpasses etter sko nede på foten, litt fôr i, men ikke så mye at det blir for varmt på mildere dager :) 

  • Like 1
Skrevet

Har flere ulike typer fra Revolution race, veldig fornøyd med noen av typene, og litt mindre med en av de.
Har også Bergans, Lundhags mfl. Men revolution race er nok den jeg velger oftest.  
 

  • Like 1
Skrevet
44 minutter siden, Heidi og Kalizi skrev:

Har flere ulike typer fra Revolution race, veldig fornøyd med noen av typene, og litt mindre med en av de.
Har også Bergans, Lundhags mfl. Men revolution race er nok den jeg velger oftest.  
 

Hvordan er stoffet på disse? Er de så stive som feks fjellreven sine? Jeg må ha ny turbukse til høstbruk snart og jeg er veldig opptatt av god bevegelighet, hater bukser som virker stive når man skal bevege seg mye i terrenget. Fjellreven sin er litt vel stiv og tung synes jeg så den blir ikke brukt så ofte som jeg hadde tenkt da jeg kjøpte den.

  • Like 1
Skrevet

Stormberg har mye bra og fint vanntett. Lundhags passer ikke til meg som er ganske bred over hoftene (all over, strengt tatt). Ellers er det mye bra som selges til jakt som kan være verdt å ta en titt på.

  • Like 1
Skrevet

Superfornøyd med Fjellreven Keb sine bukser. Er bred over baken og da passer Curved veldig godt. De har hardere stoff over knær og rumpe, logisk for meg som stadig sklir nedover fjellet på rumpa :P Også puster de godt :) Jeg er iallfall storfornøyd!

  • Like 1
Skrevet

Crispi har mange fine tursko i forskjellig høyde som (visstnok) skal passe norsk lest veldig bra slik de fleste italienske sko gjør. Det er min erfaring også.

Chevalier har mange fine turbukser i forskjellige prisklasser og materialer. Generelt synes jeg de er veldig godt priset. Mulig de appellerer mer til menn, type jaktbekledning, dog.

 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...