Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken treningsvest har du?


Midas
 Share

Recommended Posts

Jeg har hatt tre hurtta treningsvester og egentlig vært fornøyd med de. Den ene har brodert Midas på ryggen og er litt sentimental å bruke, og den andre er helt gått opp i alle liminger og sømmer nå, så jeg må nok kjøpe ny etterhvert her. Hvilken treningsvest har dere og hvorfor liker dere den?

Det er liker med hurtta er at de ikke er stive og at det er god plass i lommene pluss at jeg kan ta ut lommene på den ene. Den er lett i stoffet. Jeg føler mange er så stive og at man må ha tre størrelser for stor for å få plass til leker i rygglomma. 

Hva anbefaler dere? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en Helsitar-vest jeg digger. Har hatt HST(?), Hurtta og en annen tidligere. Lommene går på utsiden av omkretsen, ergo passer den godt uten å måtte ha tre nummer for stor. Gode lommer, inkluder glidelåslommene, godt, holdbart stoff. Flere fargevalg, godt strikk/stramming både i liv og på hofter, samt ikke svindyr. Glidelåsen har også holdt tross mye påkjenninger.

Som minus kan den bli litt klam om været er klamt/kokvarmt.

B41894EF-C0BF-477D-87E2-9CBDCBA0480F.thumb.jpeg.4ab1bcf8bb04b10415a51323033a2378.jpeg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har gappay og canelana hundeførerjakke. Ellers har jeg brukt helsistar treningsbelte, men kjøpte nylig et nytt fra Janni Freeborn(kan finnes på facebook), som syr for hånd i god kvalitet. Vurderer å kjøpe Arrak sin treningsvest også, men det blir nok mest til turbruk, da den ikke har så store lommer. Har hatt hurtta sin før, men er ikke fornøyd med den. Glidelåsen på lommene røk fort.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor selger de helsitar da? Finner det ikke på noen norske når jeg googler. Jeg vil ikke ha sånn belte, liker mye bedre vest. Nå har jeg en valp som plutselig henger i en arm eller klær etter tennene ved for heftig belønning og da kan jeg ikke ha sånt tynt stoff som det er i hurtta sin ene hvertfall ? 

Endret av Midas
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har Helsitar sin agilityvest, og er storfornøyd med den. Ble kjøpt i norsk nettbutikk for kanskje 2-3 år siden? Finner heller ikke i norsk butikk lenger, men en av elevene mine kjøpte nylig både vest og treningslommer direkte fra Helsitar sine nettsider ?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har treningsvester fra div merker, gappay, hurrta, arrak og canelana. Valget faller på canelana sin av disse. Når det er varmt, bruker jeg treningsskjørtet fra canelana ( det har større lommer enn det jeg hadde før).
Hva som er best, kommer helt an på hva du liker. Jeg liker de vestene som ikke er stive, og som har stretch i seg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Arrak sin treningsvest og er veldig fornøyd med den! Nå har jeg akkurat bestilt treningsbelte fra Helsitar også. Er veldig spent på det :) 

Må innrømme at jeg har veldig lyst på canela hundførerjakke også, de ser helt supre ut! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Jeg har havnet på Bende både i vest og treningskjørt, den er i glatt stoff som gjør at belønninger(leker) ikke henger fast i stoffet, lommene er også store og romslige. Har også Canelana, den er jeg overhode ikke fornøyd med...hverken passform, lommestørrelse eller materiale.  Jeg har også en lett vest kjøpt hos Jamihundsport.se som er fin om sommeren.  Har vært innom Gappay og en typ Pinewood.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...