Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundehall eller inngjerdet treningsområde i Oslo


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Heisann :) 

Nylig flyttet tilbake til Oslo og ønsker å få kommet i gang med lydighetstrening igjen. Dessverre er ikke jenta helt klar for å trene helt løs enda. Leser om Oslo og omegn dressurklubb men finner ikke helt oppdatert info om hall/område å trene på. Setter stor pris på hjelp!

Vegard og Hayley :)

Endret av Pysa
Skrevet

Du kommer langt med å trene i bånd/langline? Mange i OODK gjør det. Uansett inngjerding må du jo ha kontroll på hunden så den ikke løper bort til andre, jeg vet ikke om noen klubber som trener slik at en og en hund er ute/løs i hall/treningsområde.

Det er dessverre ingen innendørsfasiliteter i Oslo, og få inngjerdinger. Det er et inngjerdet område på Politihuset som snart forsvinner, og et på Hauketo (tror jeg, sjekk friområdene på kommunen, det står der).

Ellers er nærmeste innendørsfasiliteter Stovner hundeklubb på Kløfta, de har en stor hall og masse aktivitet. Det koster dertil en del å trene inne, men for mange er det jo verdt det.

Follo brukshundklubb leier en hall i vinterhalvåret, og har et inngjerdet område på Syverud om sommeren.

Drammen hundepark er innendørs og flere klubber og grupper leier der.

Skrevet

Bærum hundesenter er vel Oslo hundeskole, ser det ut som. De har mye aktivitet, men variabel kvalitet på instrutørene. Kan jo godt være de i Bærum er flinke da, det vet jeg ikke.

 

Skrevet
10 timer siden, simira skrev:

Bærum hundesenter er vel Oslo hundeskole, ser det ut som. De har mye aktivitet, men variabel kvalitet på instrutørene. Kan jo godt være de i Bærum er flinke da, det vet jeg ikke.

 

Nå er det noen år siden jeg var på kurs der, men ikke så imponert over instruktørene på avd Bærum! 

Skrevet (endret)

På Hallagerbakken (Ljan) er det en stor inngjerdet hundegård, om det ikke er andre hunder kan man fint trene med løs hund der. Ellers er det Stovner HK sin hall på kløfta som nevnt, Stovner åpner også det nye treningsområdet Lillo Arena imorgen, ved steinbruddet på Grorud. Forøvrig kan man leie en del av hallen i Drammen Hundepark for en relativt billig penge, de har også utendørs inngjerdet gård. Torshovparken har også en liten inngjerdet hundepark helt øverst der man kan trene om det ikke er andre der, ofte vi har vært der og det har vært tomt. Friområdet ved isdammen på Årvoll er også nesten alltid tomt, der er det supert å trene i langline. 

Endret av Tuss82
Skrevet (endret)

Det var den på Hallagerbakken jeg tenkte på da jeg skrev Hauketo.

På Årvoll må man være forberedt på turgåere med hund som kommer forbi (men det er stort sett lett å ha plass/oversikt der).

Har Stovner fått hall på Lillo Arena @Tuss82? Isåfall så kan jeg begynne å vurdere det også...

Endret av simira
Skrevet (endret)
4 timer siden, simira skrev:

Det var den på Hallagerbakken jeg tenkte på da jeg skrev Hauketo.

På Årvoll må man være forberedt på turgåere med hund som kommer forbi (men det er stort sett lett å ha plass/oversikt der).

Har Stovner fått hall på Lillo Arena @Tuss82? Isåfall så kan jeg begynne å vurdere det også...

 

4 timer siden, Tuss82 skrev:

@Simira ikke hall på Lillo Arena, nytt utendørs trenings område. Åpning idag kl 16.30, skal opp å se hvordan det er blitt ?

Det har blitt/ blir veldig bra! Fint klubbhus og stort utomhus kunstgressbane til trening. Store unødvendige terrengendringer rundt, men treningsområdet er super :-)

Endret av tmp

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...