Gå til innhold
Hundesonen.no

Klobrudd


Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Alice har hatt et klobrudd, og har med det måtte fjerne en klo. Det er den "tommelkloa" på høyre fremben som er utsatt.

Litt av issuet vårt, er at vi ikke fikk noen veiledning på hvordan vi skal stelle med det. Hun har en bandasje på nå, og vi lurer jo på om den skal være på lenger. At det skal holdes tørt er inneforstått. Mandag ble kloa fjernet.

Er det noen som har noen erfaring med dette, og hva de gjorde etter kloa ble fjernet? Begrenset aktivitet? Bandasje? Åpent?

Skrevet (endret)

Er det den kloa som sitter alene? Tommel/ulveklo?  Åpent og gjøre ingenting. Min har knekt den flere ganger  for den fikk litt rar vinkel etter første gangen og hun river den lett igjen. Gjør ingenting, som regel fjerner bare vet neglen om hun ikke har gjort det selv i bilen på vei bort , ellers ingenting . Hun rører det ikke heller da så hun trenger ikke sokk . Ta av bandasjen , la det være åpent . Evt med bomullsokk om hun slikker veldig mye

Endret av yurij
  • Like 1
Skrevet

Bare pass på at det ikke går infeksjon i det. Om klokapsel er fjernet, så er det et sår som er ganske så nærme bakken og lett kan få "skit og lort" i seg.

Skrevet

La det være mest mulig åpent, pass på at hunden ikke slikker på det, og hell på klorhexidin eller lignende for å unngå infeksjon. Så lenge det får mye luft og holdes tørt så gror det ganske kjapt (har hatt samme greia selv på to hunder.) Ville kanskje begrensa aktivitet for å være sikker på at kloa får være mest mulig "i fred". 

Skrevet

Tidi mistet hele kapselen rundt ulvekloen en gang. Jeg gjorde ingenting. Det gikk helt fint ? Nå nylig måtte de klippe veldig langt inn på en annen klo da den knakk, men hele klokapselen var ikke borte. Da brukte vi potesokk og unngikk å stå på ski siden hun da ville bruke kloen mye og det kunne bli vondt siden nerven var eksponert. Ellers gikk vi tur som vanlig. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...